Polaris Motorcycles posiada w swoim portfelu markę Victory, która chce być amerykańską alternatywą dla Harley-Davidson oraz kultową markę Indian, która została w ubiegłym roku odświeżona. Nie tylko przedstawiono nowe wcielenia modelu Chief, ale również całkowicie nowy silnik – Thunder Stroke 111.

Menneto dostał nagrodę „Industry Leader of the Year” właśnie za prace nad marką Indian. Motocykle nie tylko zachowały swojego ducha, ale również cały hype stworzony wokół kolejnego z kolei powrotu marki trzymał w napięciu. Polaris Motorcycles bardzo poważnie podszedł do tematu wskrzeszenia Indianów, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami sprzedaży.

Redaktor naczelny Paisano Publications, które jest wydawcą magazynów dla miłośników motocykli V-Twin i całej otoczki im towarzyszącej – Dave Nichols – tak skomentował wybór jury:

„Steve spisał się doskonale przy ponownym wprowadzeniu marki Indian Motorcycle. Marka Indian w przeszłości bardzo podupadła, więc wiele osób wstrzymało oddech przed prezentacją nowych modeli. Od razu po ich przedstawieniu było wiadomo, że Polaris zaangażował się w powrót Indian Motorcycle i marka jest zarządzana przez wizjonera.”

Więcej o motocyklach Polaris Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Royal Enfield szykuje nowe motocykle

Indyjskie media poinformowały, że Royal Enfield zainwestuje ponad sto milionów dolarów w rozwój motocykli o pojemnościach od 250 do 750...

Zamknij