Dainese ujawniło pierwsze zdjęcia z crash-testu kombinezonu wyposażonego w poduszkę powietrzną. Do tej pory utajnione zdjęcia prezentują testera Dainese poddającego system brutalnemu testowi – celowemu przewróceniu się na Aprilii RS125! Sekwencja zdjęć pokazuje poduszkę powietrzną napełniającą się w czasie kilku milisekund, jeszcze przed tym, jak kierowca dotknął ziemi.

Dainese podaje, że strój wyposażony jest w skomplikowanie rozmieszczone sensory znajdujące się w garbie aerodynamicznym. Mają one rozróżniać normalne ruchy kierującego na motocyklu oraz np. przejazd po dużej nierówności od upadku, podczas którego poduszka wybuchnie zapewniając ochronę karku kierowcy.

Strój Dainese jest nadal w fazie rozwoju, jednak planuje się jego wprowadzenie do sprzedaży w niedalekiej przyszłości. Kilku sponsorowanych przez Dainese zawodników 125GP oraz 250GP testuje obecnie wyposażone w airbag stroje, co da się zauważyć podczas transmisji telewizyjnych. Na więcej informacji na temat poduszki powietrznej Dainese musimy niestety jeszcze poczekać, jednak pewne jest, że będzie to produkt wysokiej klasy i niewątpliwie ratujący zdrowie i życie podczas upadków.

Więcej zdjęć w galerii.

Więcej w Ze świata
Norifumi

Norifumi "Norick" Abe, uczestnik 114 Grand Prix w wyścigach motocyklowych, zginął w wypadku drogowym w Tokio, w pobliżu swego domu.

Zamknij