Podróżnicy na targach Wrocław MotorcycleShow 2015 - Motogen.pl

Po raz kolejny gościem specjalnym targów będzie Ania Jackowska. Jak żartobliwie piszą organizatorzy nie uważa się ona za gościa specjalnego imprezy, ale za element konstrukcji Hali Stulecia i WMS. Spotkania z podróżniczką i autorką książek o tej tematyce już na stałe wpisały się w krajobraz targów. Ania zjechała między innymi obie Ameryki, Syrię i Jordanię, a w tym roku dotarła na kraniec Szetlandów i… półmaraton w Wietnamie. „Kobieta na motocyklu” nie tylko opowie o swoich doświadczeniach, ale również poprowadzi wywiady z innymi podróżnikami, którzy zagoszczą na targach.

Na Wrocław MotorcycleShow pojawią się również dwie kobiety zakochane nie tylko w podróżach, ale również w Hondach Transalp. Na swoich motocyklach przemierzyły Ukrainę, Rosję i Gruzję. Projekt nosi nazwę „One temu winne”, a w jego skład wchodzą Basia „Leo” Laskowska oraz Grażyna „Graża” Kozłowska. Basia jeździ dopiero od półtora roku, ale w siodle pokonała już ponad 25 tysięcy kilometrów. Staż Grażyny jest o dwa lata dłuższy i oprócz bycia motocyklistką jest ona również właścicielką Wydawnictwa Buk Rower. Książki wydane przez Wydawnictwo Buk Rower wiele razy gościły na łamach portalu Motogen.

Równowaga w przyrodzie musi zostać zachowana, więc na targach pojawią się również panowie, a konkretnie bracia Artur i Miłosz z projektu MotoBros. Postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i wezmą udział w rajdzie Złombol, podczas którego będą zbierać pieniądze na pomoc dzieciom. Będą oni pierwszą ekipą w dziewięcioletniej historii rajdu, która wystartuje na motocyklu. Wybór Artura i Miłosza padł na motocykl Jawa 350 z 1982 roku z wózkiem Velorex. Przed podróżą motocykl zostanie gruntownie odrestaurowany pomimo, że jego stan już po zakupie był bardzo dobry. W tym roku meta rajdu Złombol to Passo dello Stelvio.

Do targów pozostały jeszcze dwa tygodnie i być może do wyżej wymienionego grona ludzi z pozytywną zajawką dołączą jeszcze inni goście. Śledźcie oficjalną stronę targów – www.wms.info.pl oraz fanpage w serwisie Facebook – www.facebook.com/WroclawMotorcycleShow.

Autor: Wojciech Grzesiak