Po wypadku, Jay Leno wziął się za odbudowanie swojego sidecara Indian z 1940 roku - Motogen.pl

„Po 40 facet niczego się nie uczy, i wciąż popełnia te same błędy”, dlatego Jay Leno ma zamiar odbudować Indiana i wciąż jeździć motocyklami.

Być może wiecie, że Jay Leno – znany amerykański komik, fan motoryzacji i motocykli – miał ostatnio trochę pecha. Najpierw poparzył się w płonącej benzynie, później miał wypadek na motocyklu, o czym pisaliśmy.

W swoim marcowym odcinku „Restoration Blog”, w którym opowiada jakie projekty akurat teraz odbudowuje, odniósł się do swojego wypadku oraz do stanu motocykla.

Jay Leno i Indian Four 1940 z wózkiem bocznym – wypadek i zniszczenia:

O motocyklu i wypadku Jay opowiada od momentu 5:51 w filmie:

Jay potwierdził, jak doszło do wypadku w styczniu. Gdy jechał motocyklem, poczuł cieknącą benzynę z gaźników. Postanowił wrócić do garażu najszybszą drogą, przez parking. Nie widział rozciągniętej linki, nie było flagi ostrzegającej. Linka pociągnęła go za szyję i brutalnie zrzuciła z motocykla – wciąż ma blizny na brodzie i szyi.

Nie obyło się bez kontuzji: złamany obojczyk, złamane żebra, pęknięte rzepki – Jay wytłumaczył, że to z tego powodu wciąż trochę kuleje. Ale zapowiedział, że „po 40 facet niczego się nie uczy, i wciąż popełnia te same błędy”, dlatego ma zamiar odbudować Indiana i wciąż jeździć motocyklami. Powiedział też, że „na szczęście ma tylko 72 lata, bo gdyby był starszy, wypadek mógłby być gorszy w skutkach”. Zażartował też, że przy okazji remontu, może zamontuje w Indianie lepsze hamulce

Co do motocykla – Jay’owi wydaje się, że szkody nie są duże. Motocykl wprawdzie uderzył rozpędzony w budynek, ale silnik czy nawet główka ramy są w porządku. Naprawy wymaga wózek boczny, no i oczywiście przednie koło wraz z błotnikiem. Przedni widelec się pewnie pogiął, a więc Jay wymieni go na nowy.

Podziwiamy Jaya Leno za to, z jaką charyzmą podchodzi do wszystkiego, co związane z motoryzacją! Nawet jeżeli ta czasem nastręcza mu poważnych problemów…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany