dostępny jest na www.redbull.pl/taddy.

Taddy Błażusiak, polski motocyklista enduro, jest prawdziwą offroadową legendą. Sześciokrotny Mistrz Świata w SuperEnduro, pięciokrotny w AMA Endurocrossie oraz czterokrotny złoty medalista Igrzysk Sportów Ekstremalnych X-Games, do dzisiaj pozostaje niepokonany w swojej dyscyplinie. Od 2 marca na www.redbull.pl/taddy bezpłatnie można obejrzeć pełną, 45-minutową wersję filmu dokumentalnego, która przybliża charyzmatyczną sylwetkę sportowca.  

„Zanim zaczęliśmy realizować ten film, postawiłem jeden warunek – żadnego ściemniania, malowania bohaterskiej historii i tym podobnych zabiegów. Miała być sama prawda i opowieść o tym, czym tak naprawdę jest całe moje życie, czyli – o sporcie. To się udało, produkcja przedstawia rzeczywistość, więc nie mogę nawet mówić, czy jest fajna, czy nie. Tak po prostu jest i kropka” – mówi Taddy Błażusiak.

Na film składają się fragmenty ponad 50 godzin materiałów źródłowych, nigdy wcześniej niepublikowane archiwalia, a o sukcesach, uporze i determinacji Taddy’ego opowiadają nie tylko najbliżsi i trenerzy, ale także inni mistrzowie motorsportu. Jarek Hampel przyznaje, że Błażusiak jest jednym z najlepszych motocyklistów na świecie, „Hołek” uważa Tadka za polskiego ambasadora, a według Golloba jeszcze całe pokolenia będą pamiętać, kim był Taddy Błażusiak.

„Dla mnie każde spotkanie z Taddy’m to wyjątkowa okazja, żeby przekonać się, jak dumni możemy być z niego. Mam na myśli wszystkich Polaków. To paradoks, że taka gwiazda jest bardziej rozpoznawalna na Zachodzie, niż w swojej ojczyźnie, ale mam nadzieję, że to się będzie zmieniać. Wspaniały facet, wielki sportowiec i polski ambasador w świecie – w pełni zasłużył sobie na taką produkcję” – zachęca jeden z bohaterów filmu, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

Mistrz po raz pierwszy zgodził się zaprosić dziennikarzy do swojego domu. Ekipa telewizyjna NC+ spędziła z Taddym kilka dni w Hiszpanii, podczas jego ostatnich ubiegłorocznych przygotowań do sezonu SuperEnduro. Dziennikarze podglądali trening na motocyklu i rowerze, wysłuchali opowieści znajomych i sąsiadów, a nawet przejechali się z nim… harleyem!

Sprawdź teaser

CAŁY DOKUMENT
„Taddy” od 2 marca na www.redbull.pl/taddy.

Więcej o motocyklach KTM

Więcej w Enduro
MŚ SuperEnduro 2015: Cody Webb znów wygrywa, Błażusiak poza podium

W miniony weekend odbyła się kolejna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro. Tym razem zawodnicy walczyli w Niemczech, w miejscowości Riesa.

Zamknij