1 listopada o 8:00 na trasę meksykańskiej Sześciodniówki wyruszyli pierwsi zawodnicy. Pogoda dopisywała; na niebie nie pojawiła się nawet jedna chmura.

 

Tego dnia zawodnicy ścigali się na dziewięciu testach. Swoją dominację potwierdzili Francuzi, którzy ukończyli ten etap rywalizacji na pierwszym miejscu, wypracowując ponad 2,5 min przewagi nad drugim zespołem Włoch. Cieszy dobra forma Polaków. Nasz team zajmuje piąte miejsce, tracąc tylko 12 s do poprzedzającego zespołu USA.

W klasie E1 Marcin Frycz zajął piętnaste miejsce, cztery oczka wyżej niż Karol Kędzierski. Natomiast w E2 najszybciej, choć nierówno, jechał Michał Szuster. Udało mu się nawet wygrać jedną z prób. Po całym dniu zajmuje siódmą lokatę, tracąc zaledwie 3 s do Juhy Salminena. Paweł Szymkowski jest siedemnasty, wyprzedzając m.in. Roniego Nikandera, tegorocznego Mistrza Europy Juniorów. W klasie E3 znakomitą, trzecią pozycję zajmuje Bartek Obłucki. Jechał szybko i równo, wygrywając przy tym dwie próby. Nasz drugi zawodnik w tej klasie, Sebastian Krywult, zajmuje trzynaste miejsce.
 

Więcej w Enduro
Wyniki V rundy AMA Endurocross

Sobotnie zawody w Denver nie potoczyły się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Tadeusz zajął piąte miejsce i na rundę przed końcem...

Zamknij