Arkus & Romet Group – jeden z największych producentów rowerów w Polsce mocno inwestuje w segment motoryzacyjny, budując pierwszą w Polsce fabrykę skuterów, motocykli i quadów pod marką Romet. Oficjalne otwarcie fabryki przewidziane jest na październik.
Ogólna powierzchnia inwestycji to ok. 12000 m². Uruchomione będą dwie linie zarówno do produkcji jak i montażu skuterów i motocykli, z wysoko wyspecjalizowanym sprzętem kontroli jakości. Perspektywicznie planowane jest rozszerzenie o produkcję quadów.

Obserwujemy rozwijający się w błyskawicznym tempie rynek motorowerowy w Polsce, reagujemy na aktualną potrzebę solidnego, dobrej jakości produktu. Romet Motors budujemy na mocnym gruncie przygotowanym przez działania certyfikujące, zlecane badania technologiczne oraz raporty stylistów motorowerowej branży w świecie – Wiesław Grzyb, Prezes Zarządu Arkus & Romet Group.

Cieszy nas fakt budowy fabryki skuterów w naszym kraju, z pewnością przyczyni sie to do utworzenia wielu miejsc pracy oraz, miejmy nadzieję, do dużej poprawy jakości oferowanych na polskim rynku skuterów, motocykli i quadów. Dodatkowo w związku ze zmianami na rynku pracy, widząc potrzebę urealnienia warunków płacowych firma Arkus & Romet Group podjęła decyzję o podwyżce płac dla swoich pracowników średnio do 20% procent.

[AKTUALIZACJA] Fabryka skuterów i motocykli Romet Motors została uruchomiona w listopadzie – z linii zeszły już pierwsze produkty. Fabryka uroczyście zostanie otworzona w styczniu przyszłego roku w Podgrodziu. Inwestorem jest firma Arkus & Romet Grup, koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 10 mln. zł.

Fabryka nazywać się będzie Romet Motors, a produkty w niej montowane będą pod dobrze wszystkim znaną marką – Romet. Linia montażowa do produkcji skuterów działa już od listopada. Jednocześnie ruszył montaż motocykli. Firma w planach ma także produkcję quadów. Miesięcznie zakład w Podgrodziu opuszczać będzie ok.5 tys. jednośladów.Prace w fabryce na razie znalazło 20 osób, ale docelowo planujemy zwiększyć zatrudnienie do 50 osób. Pierwszą seryjną produkcję motorowerów pod nazwą Romet uruchomiły Zjednoczone Zakłady Rowerowe w Bydgoszczy w 1960 roku. W styczniu 2008 Romet Motors zaprezentuje najnowszą kolekcję skuterów i motocykli Romet.

Więcej w Biznes
Hard Rock Garage – HRG

Zamknij