Piaggio MP3 530 Exclusive: jeździmy 3-kołowcem z kamerą cofania! [Szybka opinia] #OperacjaLato - Motogen.pl

Piaggio MP3 530 hpe Exclusive to zupełna nowość – poza licznymi usprawnieniami, pojawiły się: RADAR monitorujący martwe pole oraz KAMERA COFANIA na kolorowym ekranie!

Jeździmy zupełnie nowym Piaggio MP3 530 Exclusive jako pierwsi w Polsce. Wprawdzie włoskie testy już się odbyły, ale w czasie Operacji Lato jako pierwsi objeżdżamy nowego MP3 po polskim asfalcie. Nasze wrażenia? Sprawdź film!

Trzy najważniejsze cechy nowego Piaggio MP3 530?
– Po pierwsze
– posiada TRZY koła, a to oznacza, że jest bezpieczniejszy, oferuje więcej przyczepności i pewności szczególnie wtedy, gdy asfalt jest słabej jakości lub gdy zaczyna padać deszcz.
– Po drugie – jest bardzo dynamiczny! 44 KM mocy to nie przelewki, ten skuter napędza się zaskakująco szybko i potrafi podróżować z prędkością wystarczającą na autostrady, a to oznacza, że nikt nie będzie się na nim czuł „zbyt powolny”.
– Po trzecie – ze względów homologacyjnych (trzy koła i rozstaw kół przednich), aby prowadzić 44-konnego Piaggio MP3, potrzebujesz wyłącznie prawka samochodowego kategorii B, bez żadnych haczyków dodatkowych, bez 3-letniego doświadczenia jak w przypadku 125ccm.

Wydaje nam się, że ten maxi skuter z ceną ok. 58 000 złotych nie jest propozycją dla typowego motocyklisty – taki wybierze raczej Piaggio Beverly 400 S (obejrzyj opinię!), czyli dynamiczny skuter do jazdy po mieście, gdy w garażu już stoi jakiś sport lub turystyk. MP3 jest idealny dla kierowcy samochodu, który potrzebuje praktycznego i bezpiecznego pojazdu do omijania korków, szybszego niż 125tka, ale bez potrzeby posiadania prawka motocyklowego.

To nie wszystko, bo Piaggio MP3 530 Exclusive na rok 2023 wprowadza dwie nowości, których do tej pory nie było na rynku motocyklowym. Jedna z nich to radar monitorujący martwe pole za motocyklem (ta cecha pojawia się na rynku motocyklowym) – gdy system wykryje nadjeżdżający od tyłu samochód, na ekranie centralnym (7-calowy TFT) wyświetla się duża pomarańczowa ikona.

Druga nowość to faktyczna premiera, tego nie było jeszcze nigdy, czyli KAMERA COFANIA! Sam zastanawiałem się, po co to komu. Ale połączmy wszystko w całość. Piaggio od dawna ma system blokowania zawieszenia w pionie – czyli nie trzeba podpierać się nogą ani pod światłami, ani na parkingu, ani nawet nie trzeba go parkować na centralce! MP3 od dawna posiada także bieg wsteczny, aby łatwiej było manewrować na parkingu. A teraz do tego dochodzi jeszcze kamera cofania, a więc przy manewrowaniu nie trzeba się nawet odwracać! Niby niepotrzebne, ale przydatne… No i fajny bajer! Zobaczcie to na filmie, szczególnie w momencie 3:50 – 4:10.


Piaggio MP3 530 hpe Exclusive 2023 – szybka opinia:


GALERIA ZDJĘĆ – Piaggio MP3 530 hpe Exclusive 2023:

OPERACJA LATO w Motogen.pl trwa!

Materiał powstał w czasie Tygodnia Piaggio podczas Operacji Lato 2022 w Motogen.pl.

Projekt Operacja Lato to pięć tygodni marek, w którym przygotowujemy dla Was filmy, zdjęcia i testy z intensywnego testowania motocykli. Ale to nie wszystko, warto śledzić poczynania na social mediach (Fanpage na FB oraz profil na Instagramie), bo Motogen.pl ma w planie także parę spotkań. Nie zapomnijcie też, że trwa KONKURS #OperacjaLato @motogen.pl! Do wygrania jest kask Schuberth C5, bony zakupowe od InterMotors/4Ride, plecak Motul z chemią motocyklową, klocki TRW i wiele innych gadżetów.

Harmonogram Operacji Lato 2022:

– 4-10 lipca – Suzuki
– 11-17 lipca – Yamaha
– 18-24 lipca – BMW Motorrad
– 25-31 lipca – Piaggio
– 1-7 sierpnia – Kawasaki

Operacja Lato może się odbyć dzięki partnerom

Operacja Lato organizowana jest przez Motogen.pl dla Was, ale nie mogłaby się odbyć, gdyby nie dołączyło do nas wiele firm uwielbiających motocykle, jak:
– SCHUBERTH,
– TRW,
– NGK,
– EXIDE,
– MOTUL,
– 4RIDE,
– BNP PARIBAS,
– a także importerzy motocykli z harmonogramu powyżej.

Dzięki wszystkim tym partnerom, Motogen.pl może stworzyć ciekawe i pasjonujące materiały, organizować wyjazdy i scenografie do nagrań. Za sprawą pomocy partnerów nagrody w konkursach dla motocyklistów będą naprawdę godne uwagi.

Bądźcie na bieżąco i już teraz dodajcie do obserwowanych Fanpage na FB oraz profil na Instagramie, śledźcie wrzuty, relacje i stories!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany