Pedrosa w Ducati? - Motogen.pl

Zawodnik Repsol Honda, Dani Pedrosa, prowadzi negocjacje z Ducati dotyczące umowy na rok 2010. Włoski koncern zaproponował zawodnikowi współpracę po tym, jak ich propozycję odrzucił Jorge Lorenzo.

Podczas gdy nikt nie jest do końca pewien powrotu Caseya Stonera, który walczy obecnie z problemami zdrowotnymi, Ducati nawiązało kontakt z kilkoma wielkimi nazwiskami ze środowiska MotoGP.

Kiedy Lorenzo odrzucił multimilionową ofertę i postanowił zostać z Yamahą na rok 2010, Ducati zaczęło gorączkowo namawiać trzykrotnego Mistrza Świata, Pedrosę.

Ostatnio jednak pojawiła się plotka, że podczas wyścigu w Brnie Pedrosa i Andrea Dovizioso doszli z Hondą do porozumienia w kwestii kolejnej dwuletniej umowy. Nie pojawiły się jednak żadne oficjalne potwierdzenia.

Pedrosa nie podpisał jeszcze żadnej umowy i z powodu wzrostu zainteresowania Ducati waha się nad dalszą współpracą z HRC.

23-latek powiedział: Prowadzę rozmowy, ponieważ w tej chwili nie podpisałem jeszcze umowy z Hondą. Oczywistym jest, że jeśli Ducati chce mieć nowego zawodnika, musi prowadzić rozmowy z różnymi ludźmi.

W tej chwili nic nie jest jasne, a Ducati może być jedną z opcji.
 

Źródło: motorcyclenews.com

Więcej o motocyklach Ducati