Pewny jest też start Pawła w połowie maja w Malezji na torze Sepang. Trwają rozmowy ze sponsorem, który być może umożliwi starty Polaka w całym sezonie World SBK.

 

– Dzięki zaangażowaniu polskiej firmy Salag mogę wystartować w dwóch kolejnych rundach World SBK, co bardzo mnie cieszy – mówi Paweł Szkopek. – Chciałbym podziękować panu Adamowi Galasowi, który postanowił wesprzeć moje występy w tym cyklu. Rozmawiamy także o tym, abym mógł uczestniczyć w tym serialu przez pozostałą część sezonu. Tak jak poprzednio pojadę w Racing Team Toth Yamahą R1. Węgierski zespół pracował w przerwie nad modernizacją motocykla, ale dopiero po wyścigach w Malezji mogę liczyć na nowy, lepszy silnik. Jak zwykle zamierzam pojechać najlepiej jak potrafię i jak zwykle liczę na Wasze wsparcie. Oglądajcie mnie w relacjach w Eurosporcie.

 

Zobacz także: WSBK 2016: Rea i spółka będą walczyć na włoskim torze Imola

 

Już dziś na Imoli odbywają się dwie sesje treningowe, o godz. 10.15 i 13.30. W sobotę 29 kwietnia zaplanowano kolejny wolny trening i superpole (SP1: 10.30-10.45 i SP2: 10.55-11.10). Pierwszy wyścig z udziałem Pawła Szkopka wystartuje godz. 13.00. W niedzielę warm-up przewidziano na godz. 9.25, a wyścig 2 wystartuje znów o 13.00.

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 zdobył tytuł mistrza Polski 2015 oraz wicemistrza Alpe Adria Championship w klasie Superbike na nowej YZF-R1M.

 

Paweł Szkopek startował już w tym roku w WSBK na torze Assen. Fot. Mateusz Jagielski

 

Paweł Szkopek startował już w tym roku w WSBK na torze Assen. Fot. Mateusz Jagielski

Więcej w WSBK
WSBK 2016: Rea i spółka będą walczyć na włoskim torze Imola

Najbliższy weekend to kolejna runda Superbike World Championship 2016. Ponownie wystartują zawodnicy wszystkich klas na czele z Jonathanem Rea, który...

Zamknij