Paweł Szkopek w Bogdanka Racing - Motogen.pl

Aktualny Mistrz Polski motocyklowej klasy Superbike, Paweł Szkopek, w sezonie 2011 będzie reprezentował barwy utytułowanej, lubelskiej ekipy Bogdanka Racing.

 

35-latek w barwach Bogdanki startował już także z powodzeniem w wyścigach mistrzostw Niemiec klasy IDM Superbike w sezonie 2008. W minionym roku zawodnik z Dobrzykowa sięgnął po ósmy tytuł Mistrza Polski w obsadzonej rywalami o międzynarodowej renomie kategorii Superbike, kolejny raz potwierdzając swój status najlepszego obecnie zawodnika w kraju.

 

Bogdanka Racing to pierwszy polski zespół wyścigowy, który z sukcesami wystartował zarówno w pucharze FIM Superstock 1000, jak i Mistrzostwach Świata klasy Supersport. Reprezentanci ekipy wspieranej przez lubelską kopalnię węgla Bogdanka na swoim koncie mają także zwycięstwa i tytuły w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski oraz międzynarodowym pucharze Alpe Adria.

 

’Miejsce najlepszych zawodników jest w najlepszych zespołach, dlatego ponowna współpraca z Pawłem była dla nas priorytetem’ – wyjaśnia manager ekipy, Igor Piasecki. – 'Z sukcesami wspólnie startowaliśmy trzy lata temu w mistrzostwach Niemiec, a w minionym sezonie Paweł znów zaimponował nam swoją jazdą w kraju. Ósmy tytuł potwierdził, że Paweł jest w życiowej formie. Bogdanka Racing to jedyna opcja na starty na najwyższym poziomie, dlatego jestem przekonany, że wspólnie wiele w tym roku osiągniemy’.

 

’Cieszę się niezmiernie, że znów będę reprezentował barwy Bogdanki, ponieważ byłem bardo zadowolony z naszej współpracy w roku 2008′ – dodaje Paweł Szkopek. – 'Czuję radość, ale także ogromną presję, ponieważ to najlepszy zespół, jaki mógłbym sobie wymarzyć i wiem, że wyniki będą zależały tylko ode mnie. Po 13 latach ścigania to dla mnie życiowa szansa na udowodnienie, także samemu sobie, jakim jestem zawodnikiem, więc dam z siebie wszystko i pojadę najlepiej, jak potrafię. Cieszę się także, że będę pracował nie tylko z profesjonalistami od strony technicznej, ale także świetnym managerem, jakim jest Igor Piasecki’.

W barwach Bogdanka Racing Paweł Szkopek dołączy m.in. do najmłodszego Mistrza Polski, 20-letniego Marcina Walkowiaka. Swoje plany na sezon 2011 lubelski zespół ogłosi już w najbliższy piątek. Więcej informacji pod adresem: www.bogdankaracing.com.