Policjanci z katowickiej komendy, kolejny raz w tym miesiącu przypominali kierowcom o bezpieczeństwie motocyklistów. Wspólnie z motocyklistami z klubu “Brave Dogs Polska” przeprowadzili akcję „Patrz w Lusterka. Motocykle są Wszędzie!”. Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo motocyklistów. Blisko 100 kierowców otrzymało specjalne żółte naklejki z hasłem promującym akcję.

Ogólnopolska akcja w Katowicach rozpoczęła się w osobotę o 14.00. Po krótkiej odprawie w katowickiej komendzie kierowcy jednośladów pojechali na ulicę Kościuszki. Motocykliści rozdawali kierującym samochodami żółte naklejki z hasłem: „Patrz w Lusterka. Motocykle są Wszędzie”. Blisko 100 kierowców odjechało z przyklejonymi na samochody naklejkami z hasłem promującym akcję. W ten sposób i oni będą popierać bezpieczeństwo na drogach, poprzez zwracanie uwagi innych kierowców na tę grupę uczestników ruchu drogowego. Natomiast stróże prawa przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista – miał równe szanse na drodze.

Przeczytaj również: Motocyklisto, zadbaj o swoje bezpieczeństwo – mini poradnik KPP Lębork

Działania mają na celu uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl porusza się szybciej i jest w lusterkach słabiej widoczny. Akcja zwraca też uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek, ponieważ jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Więcej w Z Kraju
Dzień z Ducati w T-Mobile

Na zaproszenie T-Mobile Ducati wprowadziło trochę kolorytu w codzienne życie pracowników warszawskiego Mordoru.

Zamknij