Kto nie był w ostatnią niedzielę w Bychawie, ma czego żałować. Na miejsce zjechało 120 zawodników i drugie tyle osób z obsługi technicznej z całej Polski i Ukrainy, aby wziąć udział w II rundzie Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny. Pogoda dopisała, było wręcz upalnie.

 

W samo południe zawody otworzył Burmistrz Bychawy, a Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Pan Mirosław Korbut, odczytał list gratulacyjny dla zawodników od Marszałka Województwa Lubelskiego. Zaczęło się… Tłumy kibiców podziwiały walkę zawodników na torze. Szybki tor autorstwa Roberta ‘Kurczaka’ Więckowskiego naprawdę pasował zawodnikom, którzy szybko wchodzili w zakręty i wysoko skakali, co szczególnie podobało się żywiołowo reagującej publiczności. Ozdobą zawodów w klasie MX65 była rywalizacja zawodnika z Ukrainy, Oleksandra Czury, z Olafem Gąsiorem i Szymona Raczyńskiego. W klasie MX85 było bardzo podobnie. O prymat rywalizowali Szymon Wronka z Ukraińcem Dymitrem Grymaliukiem i Piotrem Szczepankiem. W klasie quadów o zwycięstwo walczyło czterech najlepiej dysponowanych riderów: Jarosław Wiśniewski, Mirosław Wojnowski, Przemysław Dąbek i Aleksander Głowacki. Bardzo szybko jechali również inni quadowcy, w tym Piotr Poluchowicz, Daniel Lipniacki, Rafał Tyndel i Łukasz Tyndel oraz Sławomir Sobiesiak, a także Łukasz Skiba.

 

W klasie kobiet wyraźnie było widać poprawę umiejętności i ambicję. Dziewczyny jechały szybko, a niektóre skakały niemal jak faceci. Dziesięć kobiet, Monika Kaniewska, Alicja Łaszcz, Wiktoria Horodyńska, Kinga Gajewska, Anna Pabin, Alicja Brudniak, Kasia Kula, Kaja Kamińska, Ola Szymuś i Kasia Więckowska, dało fajny pokaz motocrossu. W klasie Weteran na starcie stanęło trzynastu zawodników, ale za to jakich! Piotr Więckowski, Darek Piątek i Robert Więckowski. Szczególnie rywalizowali z Lesławem Oczosiem, Robertem Maliszewskim i Pawłem Szydłowskim.

 

W klasie Open D rywalizacja wśród 21 startujących odbyła się pomiędzy Konradem Kamińskim, Tomaszem Krztoniem, Konradem Janowskim i Marcinem Sucheckim. W klasie Open C na maszynie startowej stanęło dziewiętnastu zawodników. I tutaj też byli zdecydowani liderzy zawodów, np. Marcin Szwarc i Michał Rybus oraz Piotr Mirek i Marcin Krasoń. W klasie Open B rywalizowało dwudziestu zawodników, ale trzech wysunęło się na pierwszy plan. Kamil Joć miał największe problemy z Marcinem Kurowskim i daleko skaczącym tego dnia wszystkie skoki Mateuszem Zychem. Mateusz Zych z nr 227 naprawdę dawał wspaniały pokaz umiejętności. Licznie zgromadzeni kibice byli pod wrażeniem wysokich i dalekich skoków. Ale to był dopiero przedsmak. Na końcu każdej z dwóch serii wyścigów do rywalizacji stawali najlepsi riderzy w klasie Open A. Właśnie oni na czele z Karolem Kędzierskim, Kubą Piątkiem, Filipem Więckowskim, Pawłem Próchniakiem i Krystianem Zagojskim ścigali się z Łukaszem Kurowskim i Oskarem Barańskim, Adamem Olczakiem juniorem oraz świetnymi Ukraińcami, Andrejem Burenką i Maksymem Rososzczukiem. Jednak chyba wszyscy zgromadzeni na torze motocrossowym w Bychawie byli pod ogromnym wrażeniem rywalizacji dwójki najlepszych zawodników, Karola Kędzierskiego i Łukasza Kurowskiego. Ich nazwiska budzą zasłużone uznanie. W Bychawie rywalizacja Kędzierskiego i Kurowskiego była ozdobą całych zawodów.

 

Wyniki

 

Klasa MX65:
1) Oleksandr Czura, Ukraina
2) Olaf Gąsior
3) Szymon Raczyński

 

Klasa MX85:
1) Dmitro Grymaliuk, Ukraina
2) Szymon Wronka
3) Piotr Szczepanek

 

Klasa Quad:
1) Mirosław Wojnowski
2) Przemysław Dąbek
3) Jarosław Wiśniewski

 

klasa Open C:
1) Marcin Szwarc
2) Michał Rybus
3) Piotr Mirek

 

klasa Kobiet:
1) Monika Kaniewska
2) Alicja Łaszcz
3) Wiktoria Horodyńska

 

Klasa Open D:
1) Konrad Kamiński
2) Tomasz Krztoń
3) Konrad Janowski

 

Klasa Weteran:
1) Lesław Oczoś
2) Dariusz Piątek
3) Robert Maliszewski

 

Klasa Open B:
1) Mateusz Zych
2) Marcin Kurowski
3) Kamil Joć

 

Klasa Open A:
1) Łukasz Kurowski
2) Karol Kędzierski
3) Oskar Barański

Więcej w Motocross
Szymon Staszkiewicz wciąż na czwartym miejscu

Podczas treningu kwalifikacyjnego polskiemu zawodnikowi udało się uzyskać czwarty czas. Choć w wyścigach dwukrotnie zajął szóstą lokatę, w pierwszym z...

Zamknij