Ostatnia runda Mistrzostw Europy w supercrossie już za nami - Motogen.pl

W sobotę, 13 listopada, na torze w Genui odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Europy w Supercrossie.

Klasa SX1 została zdominowana przez amerykańskiego zawodnika, Kevina Windhama, który wygrał oba finały. Dwa razy drugi był Francuz, Gautier Paulin. W pierwszym wyścigu na trzeciej pozycji pojawił się Alexandre Rouis, natomiast w drugim biegu jego miejsce zajął Gregory Aranda. Ten ostatni, z dorobkiem 83 punktów na koncie, zdobył tytuł mistrzowski.

W klasie SX2 wygrał Włoch, Simone Zecchinas, przed Josselin Pecout i kolejnym reprezentantem gospodarzy Samuele Bernardini. Jednak tegoroczny tytuł zdobył Hiszpan, Carlos Fernandez Macanas, z dorobkiem 42 punktów. Drugi w klasyfikacji jest Zecchina z taką samą liczbą punktów, jednak jednym zwycięstwem na koncie mniej.

W klasie SX Rookie zarówno zawody, jak i całą klasyfikację wygrał Francuz Thomas Do. Drugi był Dan Houzet, a trzeci Alexis Verhaeghe.