Ministerstwo infrastruktury ogłosiło zmiany w systemie szkolenia i egzaminowania kierowców. Niepełnosprawni chcący zdawać na kategorię AM będą mieli możliwość dokonania tej czynności na lekkim czterokołowcu.

Instruktorzy nauki jazdy i egzaminatorzy nie będą musieli posiadać pieczątki – wystarczy ich podpis a także numer uprawnień.

Nowością jest wprowadzenie limitu egzaminów, które mogą być przeprowadzone przez egzaminatora w ciągu dnia. Będzie ich maksymalnie osiem, co oznacza, że w ciągu godziny egzaminator przeprowadzi maksymalnie jeden egzamin praktyczny.

„Zmiana jest podyktowana koniecznością likwidacji wymagań ilościowych, co do liczby przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia, stawianych egzaminatorom przez ich pracodawców. Egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

Dotychczasowa zdawalność jest niesatysfakcjonująca, wynosi ok 30 % na kategorię B.

Obowiązek rozpoczęcia egzaminu teoretycznego i praktycznego dokładnie o godzinie wskazanej przez WORD ma likwidować dodatkowy stres u egzaminowanych, uzasadnia ministerstwo.

Projekty zmian skierowano do konsultacji publicznych. Zmiany dotyczące pracy egzaminatora oraz zmian organizacji w WORDach wejdą w życie od 1 stycznia 2020 roku, pozostałe już 1 lipca 2019 roku…

Więcej w Newsy, Porady, Prawo i Przepisy, Z Kraju
Tuning po azjatycku – inspiracje II Wojną Światową?

Nie wiemy, czym inspirował się ten młody kierowca skutera z Azji. Czy była to kolejna część "Szybkich i Wściekłych" chęć...

Zamknij