Według ostatnio przeprowadzonych badań młode pokolenie motocyklistów zakochało się w silnikach V-twin i coraz częściej wybiera motocykle segmentu chopper i cruiser. Jednak to czego oczekują od swoich maszyn różni się mocno od przyjętych stereotypów jeźdźca w skórze i kasku typu braincup.

 

Czego chcą młodzi? Sportowych osiągów oczywiście! Ich marzenia postanowiła spełnić firma Metzeler wprowadzając na rynek rewolucyjną oponę CRUISETEC!

 

Potężna V-ka z dużym momentem obrotowym, niska pozycja jeźdźca przypominająca wyścigi dragsterów, mega przyspieszenie i sportowe osiągi – z tym właśnie pokolenie millenialsów kojarzy motocykle typu cruiser.

 

 

Jak ciężkiej i niezbyt poręcznej maszynie zapewnić sportową dynamikę? Przede wszystkim należy zapewnić jej najlepszy z możliwych kontakt z nawierzchnią!

 

Metzeler CRUISETEC ™ to najbardziej zaawansowana technologicznie i najwydajniejsza opona przeznaczona dla motocykli typu cruiser napędzanych silnikiem V-Twin.

 

Opony CRUISETEC to nowy punkt odniesienia dla dynamicznych osiągów w segmencie cruiser. Wszystko dzięki zorientowanym na przyczepność w zakręcie profilowi opony oraz bieżnikowi ze wzorem zaprojektowanym by zapewnić maksymalną wydajność. Ważna jest także specjalna dwuskładnikowa mieszanka gumy.

 

Korzyści płynące z zastosowania nowej opony CRUISETEC dostrzegą użytkownicy zarówno starszych, jak i nowoczesnych motocykli. Będą to przede wszystkim znakomita przyczepność i stabilność nawet podczas deszczu.

 

Podczas konstruowania opony CRUISETEC, Metzeler postawił sobie zadanie spełnienia oczekiwań motocyklistów poszukujących doskonałych rozwiązań, pasujących do ich pasji customingu. Dzięki oponom Metzeler CRUISETEC zarówno zaawansowane customy, jak i fabrycznie skonfigurowane cruisery mogą pokazać swój pełny potencjał – tak w kwestii osiągów, głębokości złożenia, stabilności, komfortu czy drogi hamowania.

 

Dzięki przełomowej kombinacji technologii, użytkownicy mogą cieszyć się perfekcyjną jazdą, co jest potwierdzeniem maksymy Metzelera, która brzmi „Performance Perfected”.

 

 

Najważniejsze zalety nowych opon Cruisetec:

 

  • Znakomita poręczność – wygoda, reakcja na polecenia kierowcy, także w warunkach deszczowych.
  • Stabilność parametrów – cechy opony Cruisetec pozostają niezmienione przez cały okres ich użytkowania.
  • Perfekcyjne prowadzenie w głębokim złożeniu.
  • Wysoki stopień bezpieczeństwa.

 

Metzeler Cruisetec uzupełnia linię opon przeznaczonych do cruiserów, szczególnie tych wyposażonych w silniki V-twin, w skład której wchodzą także:

 

ME 888 Marathon ULTRA w bardzo szerokiej gamie, z charakterystycznymi białymi ścianami i ME77 Perfect, o wzorze w stylu vintage, opracowana dla idealnego uzupełnienia klasycznych motocykli.

 

Nowa opona Cruisetec dostępna będzie od stycznia 2019 r.

 

Tabela rozmiarów