O'neal Seria 8 - motocrossowy kask dla profesjonalisty - Motogen.pl

Modele z serii 8 są w pełni profesjonalnymi kaskami motocrossowymi, dzięki najnowszej technologii udało się połączyć lekkość z maksymalnym bezpieczeństwem.

Skorupa kasku została wykonana z kompozytu włókna szklanego i żywicy. Dzięki zastosowaniu tego typu materiału kask charakteryzuje się niską wagą oraz jest o wiele bardziej odporny na uderzenia niż produkty wykonane z tworzywa ABS. Wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzają certyfikaty: CE , ECE 22-05 , Snell M2010 oraz DOT.

Zapięcie standardowo dla marki O’neal to „podwójne D”. Ci, którzy z niego korzystają, doskonale znają jego wyższość nad innymi typami zapięć! Przypominam, że „DD” jest jedynym homologowanym zapięciem na wyścigach typu motocross i enduro.

W modelu 2015 ulepszono system wentylacji, co znacznie poprawiło komfort użytkowania. Kształt skorupy również został zmodyfikowany w celu poprawienia aerodynamiki. Otwór wizjera został zoptymalizowany, co powiększyło pole widzenia i sprawiło, że bez problemu zmieścicie w nim dowolne gogle. Wnętrze kasku zostało wykonane z materiałów termoaktywnych odprowadzających pot. Dla zapewnienia higieny całą wyściółkę można wypiąć, a następnie uprać.

Zobacz także: Stabilizatory karku- Czy warto je stosować oraz jak wybrać właściwy?

Kaski serii 8 przeznaczone są dla osób o wyścigowych aspiracjach, które regularnie stają do rywalizacji lub dopiero planują swój udział w zawodach. Kask dzięki klasycznemu malowaniu wygląda bardzo profesjonalnie i taki właśnie jest!

Szybkie fakty

Cena: 639zł
Zapięcie: DD
Waga: 1100 g
Certyfikaty bezpieczeństwa: CE , ECE 22-05 , Snell M2010 oraz DOT.
Kask został zatwierdzony do użytku w Europie i USA.

Zobacz także: Gogle O’Neal B-Flex: z elastyczną szybką

Ten inne kaski offroadowe znajdziecie na stronie polskiego importera marki O’neal: http://enduro-cross.pl