OldtimebazaR to nie tylko luksusowy salon, gdzie zrobisz zakupy dla siebie i dla całej rodziny, to również muzeum zabytkowych pojazdów. Kto chce poczuć klimat minionych lat albo zrobić zakupy, powinien tu przyjść, bowiem tutaj gromadzą się pasjonaci z całej Polski.
Kilka zdań o tym, co na OldtimebazaR możemy kupić:
Bardzo bogata jest oferta konfekcyjna. Producenci i importerzy przygotowali aktualną, jak również stylową ofertę ubiorów poczynając od bielizny, a kończąc na okryciach wierzchnich. Wybierać możemy w materiałach od bawełny poprzez tkaniny oddychające, a kończąc na skórze. Możemy zdecydować się na nowe trendy mody lub dobrać odzież z tej samej epoki, co nasz pojazd. Jak to zwykle bywa, gdy w jednym miejscu zgromadzi się tak wielu wystawców, walczą oni o klientów nie tylko jakością, ale też ceną. Zatem można powiedzieć, że tutaj kupujemy najtaniej !
Będziemy mogli dobierać z dużej gamy ofert: kaski, nakrycia głowy, buty w wielu wariantach nie tylko do jazdy jedno- lub dwuśladem, lecz także do pieszych wycieczek. Kupimy biżuterię osobistą i motocyklową, torby, sakwy i rozliczne przedmioty, o których nawet nie wiemy, jak bardzo są nam potrzebne. Kupimy także akcesoria, części zamienne do motocykli i zabytkowych pojazdów, wiekowe prądnice, trąbki sygnałowe, opony, wszelkiego rodzaju błotniki, owiewki i rury wydechowe – słowem wszystko, co może się przydać miłośnikom motoryzacji. Ponadto można kupić stare lampy, rowery, maszyny do pisania, białą broń, akcesoria i inne starocie oraz zabytki techniki. OldtimebazaR to unikalne miejsce, gdzie można nabyć rzeczy, gdzie indziej niespotykane. To unikalny klimat, gdzie wśród zakręconych motoryzacją hobbystów „nadających” na okrągło o swych przeżyciach wyolbrzymionych czasem, można się potargować i kupić „za bezcen” silniki różnego rodzaju, wiekowe i pordzewiałe eksponaty niejednokrotnie pamiętające jeszcze czasy przedwojenne. Wart odnotowania jest fakt, że na targach na stałe zadomowiły się stoiska z książkami i czasopismami o tematyce motoryzacyjnej. Wiedzą o tym kupujący, którzy nieraz przybywają z bardzo daleka, tylko po to by uzupełnić brakującą fachową literaturę.
Co na OldtimebazaR możemy zobaczyć?
Zawsze wspaniale prezentują się piękne chromowane motory, wychuchane limuzyny i zabytkowe samochody, a wsród nich najstarsze auto w Polsce: Rambler z 1903 roku. Z wielu innych wymieńmy niektóre: 1911 Brush, 1914 Buick, 1917 Ford T (tourning) i 1922 Ford T (coupe), 1924 Packard, 1927 Rolls-Royce, 1952 Jaguar 120, 1955 Jaguar 150, 1971 Citroen SM.
Poszukiwacze kolekcjonerskich motocyklowych rarytasów będą mogli oglądnąć: 1920, Wanderer model 616, 1923, Scott model Super, 1925, BSA model 4,93 PS, 1925, Royal Enfield, 1929, Gericke model: V.I., 1929, Victoria model: KR 20, 1929, Zundapp model: Z 200, 1930, DKW model: Luksus 300, 1936, Zundapp model: EM249, 1937, BMW model: R4, 1938, Sokół 1000 M111, 1938, DKW model: KS 200, 1939, P.Z.Inż. Sokół 600, 1958, Velocette model LE 200.
Będzie można opowiedzieć wnukom, pokazując motocykle: WSK–i, WFM-ki, SHL-ki, Pannonie i Junaki, że i na takich wynalazkach jeździło się kiedyś, wzbudzając zazdrość i zachwyt. Będzie można także oglądnąć prototypy pojazdów Polski Ludowej!
O czym na OldtimebazaRze możemy porozmawiać?
Podczas giełdy spotkać można rzeczoznawców techniki samochodowej biegłych z dziedziny historii motoryzacyjnej i oceny pojazdów zabytkowych. Można u nich nieodpłatnie (wyjątkowo w tym dniu) zasięgnąć porady z zakresu restauracji zabytków, pochodzenia i ich dostępności. Można omówić i zasięgnąć porady z zakresu rejestracji pojazdów, która, mimo zmiany ustawy w tym zakresie, cały czas stanowi dla wielu entuzjastów motoryzacji nie lada wyzwanie.
Co o OldtimebazaR warto wiedzieć ?
OldtimebazaR jest najbardziej znaną giełdą motocyklową w Polsce, o której wie grono miłośników zabytkowej motoryzacji. Entuzjaści dwóch kółek przybywają z najdalszych zakątków kraju, by zaprezentować zabytkowe cudo, swoje wymarzone cacko. Każda giełda to zjazd fanów. Wizyta na OldtimebazaR to uczta nie tylko miłośników motoryzacji, lecz dla wszystkich, bo każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Dzieci są szczególnie mile widziane i premiowane bezpłatnym wstępem. Na giełdę przyjeżdża się kupować, sprzedawać, pooglądać i porozmawiać. Pierwszy OldtimebazaR odbył się we wrześniu 1999 roku i zgromadził 300 osób. Dzisiaj giełda odbywa się w kilku miastach Polski i odwiedzana jest rokrocznie przez bez mała 100 000. Aby więcej dowiedzieć się o naszych imprezach, prosimy zajrzeć na www.oldtimerbazar.pl
Perełki z przeszłości będzie można oglądać w niedzielę, 24 stycznia, w Warszawskim Cetrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego w godzinach 7.00–18 .00. Zapraszamy!