Smart oficjalnie pokazał pierwsze zdjęcia swojego skutera elektrycznego, który swoją premierę będzie miał w tym roku na targach motocyklowych w Paryżu.

Zdaniem producenta skuter ma generować osiągi odpowiadające tradycyjnie napędzanemu jednośladowi o pojemności 50 ccm – akumulator generować ma ok. 6 KM i maksymalną prędkość 45 km/h. Pojazd będzie mógł na jednym ładowaniu przejechać odcinek długości 100 km, a ponowne naładowanie akumulatora zajmie czas ok. 3–4 godzin. Smart wyposażył także swojego elektryka w panele fotowoltaiczne oraz system odzyskiwania energii kinetycznej, aktywujący się podczas hamowania. Są to elementy, które zapewne ze względu na koszt, nie wejdą do seryjnej produkcji,  w przeciwieństwie do reflektorów LED, systemu ABS, poduszki powietrznej czy systemu Blind Spot Assist. E-skuter otrzyma także 13-calowe koła i podgrzewane manetki, a zamiast standardowego zestawu zegarów, Smart na kokpicie jednośladu stworzył konsolę pasującą do każdego smartphone‚a, który zastąpi deskę rozdzielczą, pracując jak obrotomierz, prędkościomierz i pilot.

Na razie firma zaprezentowała prototypową wersję, ale wizualna strona pojazdu nie ulegnie podobno drastycznym zmianom. I jak Wam się podoba?
 

Więcej w Elektryczność, Nowości rynkowe
Co nowego u Suzuki w 2011 roku?

Mimo iż nie ma żadnych oficjalnych informacji poza tą, że motocykle będą miały swoją premierę podczas październikowych targów Intermot w...

Zamknij