Tory i obiekty sportowe będą otwarte od dnia 4 maja. Jest jednak ograniczenie do 6 osób jednocześnie na obiekcie takim, jak stadion czy tor. Czy jazda motocyklem po torze w czasie koronawirusa będzie możliwa?

Właśnie teraz, przed 13:00 dnia 25 kwietnia trwa konferencja Kancelarii Premiera. W jej trakcie Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowała o odblokowaniu aktywności sportowych w czterech etapach.

Pierwszym etapem było otwarcie parków. Drugim etapem jest m.in. otwarcie obiektów aktywności sportowych znajdujących się na otwartym powietrzu – w tym torów wyścigowych. Drugi etap otworzy się 4 maja. Jest jednak pewne ważne ograniczenie – na stadionach lub torach może znajdować się co najwyżej 6 osób.

Oznacza to, że już od 4 maja będzie można legalnie brać udział w track-dayach. Jednak tylko teoretycznie, ponieważ organizacja tego typu wydarzeń, gdy na obiekcie może znajdować się do 6 osób, jest wątpliwe.

Treningi sportowe na w/w obiektach można wykonywać bez maseczki.

Speedway Ekstraliga żużlowa rusza w połowie czerwca.

Póki co informacje pozostają nie do końca jasne – należy poczekać na oficjalne publikacje rozporządzeń na stronach gov.pl.

Tomek, dzięki za podrzucenie informacji!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Newsy, Z Kraju
Motocykl klasy 125 alternatywą dla komunikacji miejskiej i samochodu. Przesiądź się na własne dwa kółka.

Stopniowo powracamy do normalności i uczymy się na nowo funkcjonować w miejskiej rzeczywistości. To dobry moment, aby rozważyć zakup motocykla...

Zamknij