Przez ostatni rok ceny OC na motocykl wzrosły nawet o jedną piątą. Mimo tego już jesienią czeka nas kolejna podwyżka, tym razem o 15%. Najgorszą wiadomością jest to, że na tym się nie skończy.

Europejska Federacja Ubezpieczeń i Reasekuracji podała, że Polacy za OC płacą średnio około 100 euro rocznie i jest to podobno bardzo mało. W Niemczech wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia kosztuje 250 euro, w Austrii 300 euro, a w Luksemburgu nawet 400 euro. Tu jednak trzeba zauważyć, że w tych krajach, oprócz wyższych opłat, także więcej się zarabia. Również Czesi i Słowacy płacą wyższe składki OC niż Polacy.

Sytuację skomentował Franz Fuchs, prezes VIG (należy do niego m.in. Compensa i Benefia), który stwierdził, że rok 2010 był jednym z najgorszych dla branży ubezpieczeniowej.

Niestety, nie jest to koniec podwyżek. Kierowców samochodów czeka jesienią kolejny wzrost stawki ubezpieczeniowej o około 15%. Również motocykliści najprawdopodobniej od przyszłego roku zapłacą więcej za OC swoich motocykli, a to jeszcze nie koniec. Z niepotwierdzonych na razie informacji wiadomo, że w przeciągu następnych dwóch trzech lat składki OC wzrosną nawet o 100%.
 

Więcej w Z Kraju
Bemowo Harley Days

Już 21 maja, czyli w najbliższą sobotę, Park Górczewska zostanie opanowany przez miłośników i właścicieli maszyn amerykańskiej legendy. Impreza rozpocznie...

Zamknij