Najbardziej znani dealerzy motocykli działają w Poznaniu ze zdwojoną siłą. W styczniu przy ul. Milczańskiej 48 otwarto salon motocyklowy. Integracja salonów Liberty Motors i Rapid Motocykle pozwoliła na stworzenie bogatszej oferty pojazdów, akcesoriów i odzieży.

Fuzja salonów wynika między innymi z nowej strategii przyjętej przez Liberty Motors. „Przy sprzedaży produktów sezonowych dostarczanie wysokiej jakości usług w monobrandowym salonie jest bardzo trudne z ekonomicznego punktu widzenia. Wycofujemy się z małych miejscowości i stawiamy na wysokiej jakości duże salony w metropoliach” – opowiada Witold Łuczyński, Dyrektor Zarządzający Liberty Motors.

 

Motocyklowy rozkwit

Początkowo motocykliści wydawali się zaniepokojeni znikającym salonem Liberty Motors, który mieścił się przy ul. Dąbrowskiego 181. „Myślałem, że to kolejna firma, której nie powiodło się na rynku motocyklowym i stracimy tego dealera w naszym mieście” – przyznaje Marcin, wielbiciel motocykli. W ostatnim czasie w branży można było zaobserwować bankructwa, a wielu dealerów przyznaje, że sprzedaż znacząco spadła. „Odnotowaliśmy pewien spadek sprzedaży w branży motocyklowej, rynek się kurczy, ale to nie podcina nam skrzydeł. Wręcz przeciwnie, nie zatrzymujemy się, mamy nową koncepcję podboju rynku i rozwoju naszych nowych salonów” – przekonuje Rafał Kwiatkowski, Prezes Zarządu Liberty Motors.

Więcej, bliżej, lepiej!
Dotychczasowa oferta salonu została poszerzona i obecnie zawiera pojazdy marki Yamaha, Ducati, Triumph, KTM i Husaberg. Ponadto w sprzedaży dostępna jest szeroka gama akcesoriów i odzieży motocyklowej (w tym pełna oferta InterMotors). Zmiana lokalizacji poprzez przeniesienie salonu z okolic Jeziora Rusałka i Ogrodu Botanicznego w nieco mniej przyrodnicze, choć również urokliwe klimaty Rataj to nie jedyna odmiana. Salon przy ul. Milczańskiej 48 został gruntownie przebudowany. Podczas remontu zostały wstawione nowe witryny, antresole itp. W porównaniu do poprzedniego lokalu obecny jest większy o ponad 250m2. Większa powierzchnia, bogatsza oferta, nowa koncepcja salonu i mnóstwo zapału do działania – połączenie tych elementów wygląda na zapowiedź dużego sukcesu.
 

Więcej o motocyklach Husaberg

Więcej w Biznes
ACEM alarmuje – sprzedaż motocykli spada

Według ACEM, Stowarzyszenia Europejskich Producentów Motocykli, sprzedaż motocykli w Europie w ubiegłym roku drastycznie spadła.

Zamknij