Nowy Peugeot Vivacity - duzo lepszy, sporo tańszy - Motogen.pl
Peugeot zafundował swojemu bardzo popularnemu modelowi kompletną kurację ulepszającą oraz wprowadzając go zapoczątkował nową kategorie skuterów – kompaktowe mini-GT.

Projektanci Peugeot’a chcąc powtórzyć świetne wyniki sprzedaży oryginalnego Vivacity, sprzedanego w setkach tysięcy egzemplarzy podczas niemal dziesięciu lat, przeprowadzili badania rynku pod kątem potrzeb i wymagań konsumentów co do typowo miejskiego skutera. Oczywistym było, że użytkownicy skupią się na trzech punktach: pojemności bagażowej, wyglądzie i cenie.

Posiadając niezbędna wiedzę Peugeot opracował Vivacity 3, łącząc wiele cech wizualnych maxiskuterów GT z rozmiarami i ceną małego skutera z niższej półki. W efekcie Vivacity 3 chlubi się nowym, stylowym wyglądem i wyższą specyfikacją niż jego poprzednik, co więcej – za niższą cenę.

Vivacity 3 posiada największą pakowność wśród skuterów tej klasy, daje nam 13 litrowy schowek ulokowany z przodu skutera, w dawnym miejscu świateł, oraz 22 litrowy bagażnik pod kanapą.

Vivacity 3 oprócz nowoczesnego, miejskiego wyglądu posiada kilka istotnych cech praktycznych, jak 8,5 litrowy zbiornik paliwa, potrafiący napoić jednostkę napędową benzyną na blisko 250 km. Zbiornik umieszczony jest pod podłogą, co przyczyniło się do obniżenia środka ciężkości i poprawienia prowadzenia tego skutera. Panel instrumentów (elegancko podświetlany na niebiesko) posiada zegar oraz wskaźnik temperatury zewnętrznej, znajdziemy tam nawet gniazdko 12V niezbędne by naładować przenośne urządzenia elektroniczne, nieodzowne wręcz w miejskiej dżungli. Vivacity 3 dostępny będzie w dwóch kolorach (Peary Black i Red Cherry) z dwuletnią gwarancja producenta. Cena na polskim rynku nie jest jeszcze znana, jednak na rynku brytyjskim w przeliczeniu na złotówki Vivacity 3 jest niemal 1200zł tańszy od swego poprzednika.

Więcej o motocyklach Peugeot