[Nowość 2020] Harley-Davidson Softail Standard - rasowy cruiser w minimalistycznym stylu - Motogen.pl

Surowy bobber z potężnym silnikiem Milwaukee-Eight® V-Twin gotowy do personalizacji

Nowy motocykl Harley-Davidson® Softail® Standard to  bezkompromisowy cruiser o profilu zawadiackiego bobbera, na dynamicznym podwoziu Softail i napędzany potężnym silnikiem Milwaukee-Eight® 107 o pojemności 1746 cm3. Pokryty czarnym lakierem oraz lśniącymi chromowanymi i polerowanymi wykończeniami model Softail Standard to oryginalny Softail Harley-Davidson® w wydestylowanej formie.

Kontrastujące czarne i jasne elementy nadają motocyklowi Softail Standard styl łączący klasykę i minimalizm. Dostępny wyłącznie w kolorze Vivid Black model Softail Standard jest wyposażony m. in. w pojedyncze siedzenie, eksponujące podcięty tylny błotnik, oraz zbiornik paliwa o łagodnym profilu i pojemności 13.2 l, spod którego widać ramę i silnik. Punktem skupiającym uwagę jest centralna część motocykla z silnikiem Milwaukee-Eight 107 z polerowanymi deklami. Żebra głowicy cylindra są w kolorze czarnym. Dodatkowym elementem akcentującym stylistykę silnika jest okrągła pokrywa filtra powietrza. Podwójny wydech typu 2-w-2, z chromowanymi osłonami i tłumikami, nadaje modelowi Softail Standard wydłużony, niski profil.

Stalowe krawędzie klasycznych, szprychowych kół (przednie 19 cali, tylne 16 cali) są wykończone efektownym chromowaniem. Przednia część motocykla wyróżnia się wypolerowanymi elementami, chromowanym pierścieniem reflektora i kierunkowskazami, które znakomicie kontrastują z lakierem Vivid Black. Kierownica mini ape sprawia, że kierowca motocykla Softail Standard przyjmuje pozycję do jazdy „z pięściami na wiatr”, zapewnia jednocześnie wygodę i pewność prowadzenia. Zamontowany na kierownicy minimalistyczny cyfrowy wyświetlacz nadaje przedniej części motocykla czysty i uporządkowany wygląd.

Solidna baza Softail

Podwozie Harley-Davidson Softail stanowi solidną podstawę modelu Softail Standard. Stalowa rama zaprojektowana jest tak, aby zapewnić optymalną sztywność i jest niezwykle lekka. Montowana na sztywno jednostka napędowa dodatkowo usztywnia podwozie motocykla. Wahacz Softail również jest sztywny, co zapewnia łatwość prowadzenia i pozwala na dynamiczną jazdę, a jego wygląd nawiązuje do klasycznej ramy hardtail. Wysokiej klasy tylne zawieszenie z amortyzatorem typu monoshock umożliwia ustawienie napięcia wstępnego za pomocą mechanizmu ukrytego pod siedzeniem. Przed nierównościami na drodze i przy gwałtownym hamowaniu wspiera kierowcę również zawieszenie przednie typu dual bending valve, z widelcem typu cartridge o sportowym charakterze oraz liniowej charakterystyce tłumienia. Motocykl jest wyposażony w układ ABS w standardzie.

Moc silnika Milwaukee-Eight

Silnik Milwaukee-Eight 107 w układzie V zapewnia inspirujące osiągi, wygląd, dźwięk i słynny moment obrotowy, tak charakterystyczne dla marki Harley-Davidson. Dwa wałki wyrównoważające redukują do minimum wibracje silnika na biegu jałowym, zapewniając kierowcy komfort. Czterozaworowe głowice cylindrów gwarantują właściwy przepływ powietrza, a ich zaawansowana konstrukcja, czujniki spalania stukowego i precyzyjne chłodzenie umożliwiają osiągnięcie stopnia sprężania 10,0:1, co zapewnia wysoki moment obrotowy i niesamowite przyspieszenie.

O firmie Harley-Davidson Motor Company

Od 1903 roku Harley-Davidson spełnia marzenia o osobistej wolności, wprowadzając innowacje w zakresie mobilności dwukołowej. Firma oferuje szeroką gamę motocykli – miejskich, turystycznych, typu cruiser i custom, oraz jednośladów elektrycznych – oraz zapewnia niezrównane wrażenia, nie tylko z jazdy, dzięki organizowanym wydarzeniom oraz wyjątkowym akcesoriom, wyposażeniu do jazdy i odzieży do użytku codziennego. Dowiedz się więcej o tym, jak Harley-Davidson buduje następną generację motocyklistów na www.harley-davidson.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany