Rynek flagowych, ciężkich modeli turystycznych zawsze był dość hermetyczny i elitarny. Dziś znajdziemy tu dosłownie kilka modeli, m.in. H-D Electra i Road Glide, Hondę Gold Wing, rodzinę BMW K1600 i dwa Indiany – Chieftain i Roadmaster. Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia każdej z tych maszyn jest bogaty zestaw elektroniki pokładowej, w tym systemy typu infotainment, łączące w sobie diagnostykę motocykla, nawigację, obsługę połączeń telefonicznych i multimediów. Wszystko to obsługiwane jest nie tylko z poziomu dotykowych wyświetlaczy w kokpicie, ale też coraz częściej z aplikacji w smartfonach.

 

Nową wersją oprogramowania będą mogli się cieszyć właściciele topowych Indianów. Producent przedstawił całościowy system Ride Command, składający się z odświeżonej aplikacji na smartfony, software’u pokładowego i specjalnej strony internetowej, na której w wygodny sposób można zaplanować trasę, na której można umieścić do 100 waypointów. Następnie poprzez bluetooth trasę wgrywamy bezpośrednio do systemu infotainment motocykla z 7-calowym ekranem dotykowym.

 

 

Aplikacja, dostępna w wersjach na Androida oraz iOS, to mobilne centrum zarządzania. Oprócz istotnych informacji o motocyklu, takich jak poziomy paliwa, oleju naładowania akumulatora czy ciśnienie w oponach, będzie można za jej pomocą zapisywać zaplanowane i/lub przejechane trasy i dzielić się nimi w mediach społecznościowych.

 

Nowy software będzie standardowo instalowany w motocyklach Indian Chieftain i Roadmaster z rocznika 2019. Posiadacze starszych maszyn mogą zlecić aktualizację serwisowi lub zrobić to samodzielnie poprzez pendrive’a.

Więcej w Ciekawostki
Knucklehead – amerykańska legenda, której warto posłuchać

Knucklehead to pierwszy standardowy, seryjny, górnozaworowy silnik montowany w motocyklach marki z Milwaukee. Oferowano go w wersji pojemności 988 ccm...

Zamknij