Nowa Yamaha R1 w 2016 w mistrzostwach świata - Motogen.pl

Niedawno informowaliśmy o tym, że team Milwaukee Yamaha jako pierwszy otrzymał egzemplarz nowej YZF-R1. Krótko później władze zespołu oświadczyły, że w sezonie 2015 będą pauzować w wyścigach drogowych i skupią się na British Superbike. Oczywiście ma to związek z nowym motocyklem, dla którego przyszły rok będzie przede wszystkim rokiem testów. Milwaukee Yamaha ściśle współpracuje z inżynierami z Iwaty i różnorodność brytyjskich torów wyścigowych z pewnością pomoże przygotować motocykl również pod kątem startów w mistrzostwach świata. W barwach Milwaukee Yamaha pojadą Josh Brookes i Broc Parkes. Parkes spędził sezon 2014 na motocyklu klasy MotoGP, a oprócz tego ma na koncie 26 finiszów na podium w mistrzostwach World Supersport. Josh Brookes z kolei ukończył sezon 2014 na czwartym miejscu w British Superbike.

To jednak nie koniec, ponieważ nowa R1 trafi również do Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec – czyli serii IDM. W teamie pojadą Max Neukirchner i Damian Cudlin. Niemiecka ekipa również będzie startowała w charakterze zespołu fabrycznego. Max Neukirchner w tym roku na Ducati 1199 Panigale zdobył drugie miejsce w niemieckiej serii. Wystartował również podczas rundy mistrzostw świata na torze Magny-Cours. Damian Cudlin z kolei ma na swoim koncie starty w klasach Moto2 i MotoGP. W sezonie 2014 startował w barwach Suzuki Endurance Racing Team, a wcześniej jeździł w wyścigach endurance dla BMW.

Dzięki informacjom zgromadzonym od obu teamów Yamaha będzie mogła nie tylko ulepszyć R1, ale również odpowiednio przygotować ją do startów w Superbike World Championship. Ze spełnieniem wymagań homologacyjnych nie powinno być problemu, a zapas R1M na sezon 2015 został wyprzedany w błyskawicznym tempie. Na nowej R1 będzie również jeździł polski zawodnik – Paweł Szkopek. Paweł będzie startował w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski oraz cyklu Alpe Adria. W planach ma również starty w World Endurance Championship.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak