Nowa Honda Gold Wing: wiemy jak wygląda - Motogen.pl

Spekulacje na temat nowego Gold Winga pojawiają się w tym roku regularnie. Pisaliśmy już o jego nietypowym przednim zawieszeniu , prezentowaliśmy również krótki film reklamowy Hondy, który w nieco zawoalowany sposób zapowiada duuużą premierę w październiku. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia, które zdają się rozwiewać wszelkie wątpliwości. Nowe Złote Skrzydło nadchodzi i znów zamierza zająć tron w klasie luksusowych turystyków.

Premierowy model zyskał bardzo smukłą i elegancką linię, podkreśloną przez “przymrużone” reflektory LED. Zdjęcia kokpitu zdradzają bardzo bogaty pakiet elektronicznych dodatków. Silnik pozostał bez zmian – to znów dobrze znany sześciocylindrowy bokser. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, przednie zawieszenie będzie miało nietypowy układ z pojedynczym elementem tłumiącym, przypominający ten zastosowany w BMW K1600.

Motocykl zadebiutuje od razu w dwóch wersjach, jako tradycyjny, ultraturystyczny Gold Wing z wysoką szybą, centralnym kufrem i dużą kanapą pasażera oraz jako bagger F6B z niską owiewką i bez kufra. Naszym zdaniem premierowy model jest po prostu piękny – na lifcie zyskał zwłaszcza F6B, który w poprzednim wcieleniu prezentował urodę wybitnie radiową.

Nie możemy się już doczekać oficjalnej prezentacji, przewidzianej na 24 października.