Na zlocie European Bike Week dzieje się wiele. Ale do najciekawszych wydarzeń należą konkursy, w których dumni właściciele mogą wystawić swoje przerobione motocykle. Najważniejsze są dwa. Jeden z nich to H-D Custom Show, organizowany przez legendarną firmę Harley Davidson w Harley Village. Drugi to prestiżowy CCE International Bike Show Series, Faaker See Championship, odbywający się w Arneitz 100 Showmile. To konkurs odbywający się od lat pod marką Custom Chrome.

Motocykl Nimrod, zbudowany przez firmę CafeRacer-Manufacture z Szydłowca, stanął do walki z najlepszymi motocyklami z Europy i świata. Decyzją jury złożonego z ekspertów Nimrod zdobył najwyższe miejsce na podium w kategorii Watercooled. Następnego dnia po dokładnym obejrzeniu każdego detalu sędziowie Custom Chrome uznali Nimroda za najlepszy Bagger w Faaker See w 2015 roku. Również wcześniej Nimrod uzyskał wiele prestiżowych nagród w całej Europie.

Inspiracją do stworzenia tej mrocznej maszyny polskiej produkcji był równie mroczny artysta – Hans Rudolf Giger, twórca postaci Obcego ze słynnej serii filmowej. Twórczość Szwajcara polegała na połączeniu materii biologicznej z mechaniczną. Motyw ten został wyrażony w artystycznym malowaniu aerografem, które zajęło twórcy ponad 200 roboczogodzin.

Nietypowość tego motocykla nie kończy się na artystycznym malowaniu. Kufry do baggerów wykonywane są z plastiku. Nie w Nimrodzie. Tutaj całe nadwozie łącznie z głową przypominającą filmową “matkę” zostało zrobione z aluminium. Ręcznie klepane i obrabiane starymi rzemieślniczymi metodami. Po tym jeszcze wykończenie. Polerowanie, szkiełkowanie, anodowanie miękkie z połyskiem i anodowanie matowe – satynowe, oraz obróbka CNC. To zajęło jedynie 400 roboczogodzin… W Bestii zastosowano tylne pneumatyczne zwieszenie z możliwością zdalnego sterowania. Trzeba to zobaczyć na żywo…

Pomimo swojej nazwy firma CafeRacer-Manufacture.com nie ogranicza się do motocykli w stylu cafe racer. Widać to choćby w Nimrodzie. Przerabiają różne motocykle, między innymi ich Ducati “Cavallo Nero” zdobyło wiele nagród na międzynarodowych imprezach.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy : www.caferacer-manufacture.com

Więcej w Akcesoria, Ze świata
Zabytkowy motocykl Harley-Davidson za ponad 1,5 miliona złotych

W Melbourne sprzedano na aukcji zabytkowego i bardzo rzadkiego Harleya. Jego cena osiągnęła 600 000 dolarów australijskich - czyli 1...

Zamknij