Nigdy nierozpakowany Kawasaki ZXR750K z 1992 sprzedany za 70 000 dolarów! - Motogen.pl

Nigdy nierozpakowane Kawasaki ZXR750K z 1992 sprzedane za 70 000 dolarów. Motocykl spędził w skrzyni transportowej 30 lat.

Kawasaki ZXR750K, którego wyprodukowano ok. sztuk, osiągnął na aukcji w USA cenę 70 000 dolarów. Motocykl jest fabrycznie nowy, przez trzydzieści lat niewypakowany ze skrzyń transportowych.

ZXR750K to model, który był serią homologacyjną do maszyn wyścigowych serii Superbike. W sprzedaży pojawił się w 1991 roku. Wprawdzie jego konstrukcja bazowała na standardowym ZXR750J, ale de facto zmiany były ogromne.

Zastosowano inny wspornik „ogona”, który w tej wersji dysponował tylko miejscem dla kierowcy. Motocykl miał inną prawą owiewkę (z otworem do spuszczania paliwa z gaźników), tylny amortyzator, w przednim zawieszeniu zastosowano rury o niższej średnicy i z grubszą ścianką, a regulacja zawieszeń miała większy zakres. W silniku zmodyfikowano układ dolotowy (w tym gaźniki podciśnieniowe), układ rozrządu a zbiornik paliwa wykonano z aluminium. Silnik osiągał większą moc (121 KM) względem zwykłego ZXR, miał też czerwone pole zaczynające się o 500 obrotów wyżej i mniejszą masę. W opcji klient mógł wybierać wśród np. carbonowych tarcz hamulcowych czy korbowodów wykonanych z tytanu. Wersje wyścigowe dysponowały mocą sięgającą nawet 170 KM.

Egzemplarz ze zdjęć wystawiono w domu aukcyjnym Iconic Motorcycles za cenę wywoławczą 47 000 USD. Po 74 przebiciach oferty kwota sprzedaży sięgnęła 69 978 dolarów. Naszym zdaniem niewiele wskazuje,  żeby kiedykolwiek opuścił swoje pudełko. Zakonserwowany z pewnością spędzi w nim jeszcze wiele czasu, szybko zyskując na wartości…

Film traktujący o różnicach Kawasaki ZXR750K względem ZXR750J…

Dziękuję Szymkowi Regule za pomoc merytoryczną.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany