Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

28-latek trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Chciał pokazać, “jak jeździ się crossowym motocyklem”. Przeszkodził mu alkohol lub brak umiejętności.

Do zdarzenia doszło w Kostuchach, w województwie lubelskim. W niedzielę po południu dyżurny otrzymał zgłoszenie, według którego “nietrzeźwy kolega wjechał motocyklem w drzewo i bardzo krwawi” – jak czytamy w policyjnym podsumowaniu.

Policjanci ustalający okoliczności zdarzenia dowiedzieli się, że pokrzywdzony z kolegą najprawdopodobniej spożywali alkohol. Gdy z domu wyszli “na papierosa”, 28-latek chciał pokazać “jak jeździ się motocyklem crossowym”.

Niestety w popisach przeszkodził alkohol (lub brak umiejętności do zaprezentowania). Popisujący się kierowca zaczepił o drzewo rosnące na podwórku posesji, a następnie “z impetem” uderzył w budynek stojący obok. 28-latek trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Poniższe zdjęcie wraz ze śladami na podłożu pochodzi z miejsca zdarzenia.

Policja prowadzi szczegółowe dochodzenie. Niewykluczone, że wyniki badań krwi na zawartość alkoholu “będą miały istotne znaczenie w prowadzonym dochodzeniu“.

Podobno mamy XXI wiek i wyedukowane społeczeństwo, a niektórzy ludzie wciąż łączą alkohol i jazdę motocyklem…

Więcej w Newsy, Z Kraju
zmiana przepisów
Lubuskie, akcja “Motocykl”: uświadamianie oraz 315 wykroczeń, 4 prawa jazdy, 28 dowodów

Policjanci z woj. lubuskiego urządzili akcję "Motocykl". Kontrolowali jednoślady, ale także zaznaczali, aby kierowcy samochodów zwracali uwagę na motocyklistów.

Zamknij