Niemcy chcą silników spalinowych. Zmiana wizji elektryfikacji jednośladów? - Motogen.pl

Niemcy pozostaną przy silnikach spalinowych? Koniec snu o elektrycznych jednośladach na terenie EU?

Choć wydawało się, że Unia Europejska jednym głosem chciała zelektryfikować jednoślady, okazuje się, że za sprawą Niemców może nastąpić rozłam.

Volker Wissing, minister transportu i infrastruktury chce pozostawienia silników spalinowych w sprzedaży. Warunek – praca na paliwach syntetycznych. To duża zmiana dla pracy Komisji Europejskiej, która chce zakazać sprzedaży samochodów i jednośladów z silnikami spalinowymi. Zakaz miałby wejść w życie w 2035 roku.

Wissing widzi szansę w wodorze. Zmiana stanowiska wynika z faktu, że niemieckie koncerny pracują nad podobnym systemem zasilania silników elektrycznych. Producenci motocykli myślą o wprowadzeniu silników zasilanych wodorem, a Yamaha wspomaga pracę nad samochodowym silnikiem V8 z takim właśnie, zasilaniem. Czy to dobry kierunek?

Niezależne badania pokazują, że paliwa syntetyczne są średnio ekologiczne i drogie w produkcji. Co wyjdzie z tego wszystkiego? Zobaczymy, faktem jest, że w dobie problemów z półprzewodnikami i surowcami do produkcji baterii oraz faktu, że większość akumulatorów wymaga długiego ładowania i ma niezbyt dalekie zasięgi może to być dobry ruch…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany