Firma Unu z Monachium przedstawiła swój pomysł na skuter elektryczny, który jest przeznaczony przede wszystkim do pokonywania miejskiej dżungli. Jeżeli do tego dodamy całkiem niezłą cenę i włoski styl to mamy doskonały przepis na pojazd segmentu urban mobility.

Zasięg skutera w wersji z jedną baterią to 50 kilometrów, a z dwoma – 100 kilometrów. Litowo – jonowe baterie można łatwo wyjąć i ładować w domu. Jeden akumulator waży około 8 kilogramów, a czas ładowania wynosi do 6 godzin. Dla ułatwienia baterie są wyposażone w skórzane paski, więc można je przenosić jak walizkę. Poziom naładowania baterii wskazuje wyświetlacz umieszczony przy zegarach.

Teraz najlepsze – bez baterii skuter waży zaledwie 58 kilogramów, więc nawet przy dwóch bateriach waga będzie niewielka. Osoby lubiące się wyróżniać z pewnością docenią fakt, że można wybierać spośród 15 kolorów lakieru i pięciu kolorów skórzanej tapicerki, co daje spore pole do manewru. Unu Elektroroller z jednym akumulatorem kosztuje 1699 EUR, a z dwoma – 2399 EUR. Do wyboru są trzy wersje silnikowe – 1000W, 2000W i 3000W

Nazwa Unu pochodzi z języka esperanto i oznacza „jeden” lub „unikalny” i pasuje ona do tego skutera, ponieważ każdy egzemplarz jest ręcznie składany, a na zamówienie trzeba czekać do sześciu tygodni. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.unumotors.com.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Elektryczność, Ze świata
Muzeum Benelli ponownie otwarte!

Po trwających rok pracach renowacyjnych muzeum Benelli znów jest otwarte drzwi dla zwiedzających.

Zamknij