Niedroga odzież motocyklowa, wysokie bezpieczeństwo, certyfikacja PPE, wytrzymałość, dobry styl… Czy te cechy da się połączyć, gdy najważniejsza jest niska cena? Okazuje się, że tak. Ciuchy motocyklowe Adrenaline potrafią zaskoczyć!

Po co kupujemy sobie wymyślną odzież motocyklową? Czemu na tory zakładamy skórzany kombinezon? No i dlaczego regulamin MotoGP wymaga od zawodników jazdy w kombinezonach posiadających poduszkę powietrzną? Wszystko rozbija się o własne bezpieczeństwo.

Warto, aby to bezpieczeństwo nie było pozorne. Dlatego na przykład wybieramy kask sprawdzonej marki, zamiast azjatycką podróbkę pękającą po upadku z taboretu. Podobnie powinno być z odzieżą motocyklową. Co ciekawe, wysokie bezpieczeństwo nie musi iść w parze z wysoką ceną, czego przykładem jest odzież Adrenaline! Ale najpierw o tym, jak zweryfikować poziom bezpieczeństwa.

Odzież motocyklowa Adrenaline dla kobiet i mężczyzn.
Odzież motocyklowa Adrenaline dla kobiet i mężczyzn.

Certyfikacja PPE – bezpieczeństwo odzieży motocyklowej

Na szczęście znormalizowaniem sprawy zajęła się Unia Europejska i tym razem nie są to naciągane dywagacje na temat tego, czy ślimak jest rybą. Wszystko, co sprzedawane jest jako „odzież motocyklowa” na terenie UE, kwalifikuje się jako „odzież ochrony indywidualnej PPE”, a więc musi spełniać normę EN 17092.

Najważniejszą cechą normy jest fakt, że kurtka czy spodnie muszą spełniać standardy jako produkt całościowy. Czyli producent nie może pójść na łatwiznę, montując „legalny” ochraniacz, ale jednocześnie stosując materiał cienki jak kartka i szwy prujące się na sam widok asfaltu.

Efekt? Zyskuje na tym każdy motocyklista! Jeżeli tylko kupuje w legalnym sklepie na terenie UE (zamiast u najtańszego sprzedawcy na aliexpress), to ma pewność, że jego odzież motocyklowa zapewni mu realne bezpieczeństwo.

Temat certyfikacji PPE jest znacznie szerszy, a można się z nim zapoznać w poradniku o PPE na Motogen.pl.

Co na to producenci odzieży motocyklowej?

Wprowadzenie w życie nowego przepisu (od 1 stycznia 2020 roku) wywarło na producentach nowe obowiązki. Po pierwsze, muszą produkować naprawdę wysokiej jakości odzież – to jednak nie jest problemem, o ile oczywiście mamy do czynienia z dobrą marką. Po drugie, muszą certyfikować swoją odzież według nowych standardów, na nowych maszynach zniszczeniowych.

Można więc przypuszczać, że nowe standardy przełożą się na wzrost cen detalicznych? W przypadku produktów kategorii premium, czynnik ten był marginalny. Jak się dziś okazuje, sporo czasu po wprowadzeniu PPE, wciąż da się połączyć rozsądną cenę z najwyższą certyfikacją. Takim przykładem jest marka Adrenaline.

Tania odzież na motocykl Adrenaline z certyfikacją PPE

Adrenaline jest marką odzieży i akcesoriów motocyklowych, tworzona przez pasjonatów dla pasjonatów już od ponad 10 lat. Produkty tej firmy od dawna kojarzą się z idealnym połączeniem przystępnej ceny, wysokiej jakości, pożądanego bezpieczeństwa, no i dobrego stylu. Gdy miały zmienić się przepisy dotyczące certyfikacji PPE, marka Adrenaline nie wahała się ani chwili – wprowadziła modyfikacje do procesu produkcji i certyfikacji, a w ten sposób cała nowa kolekcja spełnia nowe standardy! A przy okazji udało się utrzymać bardzo zadowalające ceny. Przekonajcie się sami:

Adrenaline Meshtec

Kurtka Adrenaline Meshtec 2.0 PPE kosztuje 399 złotych, spodnie do tego modelu to 339 złotych, a rękawice także o nazwie Meshtec mają na metce kwotę 139 zł (wszystko to bez promocji). Jeżeli chociaż raz szukaliście ciuchów motocyklowych, to wiecie, że za taką cenę trudno znaleźć nawet coś używanego. Tymczasem Meshtec to zestaw, który jest idealny na gorącą pogodę dzięki mnogości paneli siateczkowych. Nie zabrakło wielu rozwiązań praktycznych, a w razie załamania pogody jest też membrana przeciwdeszczowa. Przy tym Meshtec wygląda ponadprzeciętnie atrakcyjnie (dostępny jest także w wersji dla kobiet!). Wszystko za niewielką kwotę, wraz z gwarancją producenta oraz certyfikatem zgodności z PPE – czyli z gwarancją bezpieczeństwa.

Adrenaline Meshtec 2.0 PPE dla kobiet.
Adrenaline Meshtec 2.0 PPE dla kobiet.

Adrenaline Orion

Przewiew to nie to? Więc zerknij na Adrenaline Orion, który jest topowym zestawem turystycznym. Skoro „topowy i turystyczny”, to spodziewasz się więc zabójczej ceny czterocyfrowej, która niebezpiecznie zbliża się do pięciu cyfr? Nic z tych rzeczy. Kurtka kosztuje 799 zł, a spodnie 649 zł, a to jeszcze przed promocjami. W zamian za taką kwotę otrzymujemy pełną certyfikację PPE wraz z kompletem cech użytkowych. Wierzchni materiał to wytrzymała Cordura 500D, a do tego są jeszcze dwie warstwy: membrana wodoodporna oraz podpinka ocieplająca. Nie zabrakło wszystkiego, co potrzebne: wiele regulacji, praktyczne kieszenie, przyjemne dla własnej skóry wykończenia mankietów i wnętrza. Jakość i styl stoją na wysokim poziomie.

Jędrzejak jeździ w Adrenaline Orion – przeczytajcie test tego zestawu na Motogen.pl!

Poszukujesz czegoś w jeszcze innym stylu? Nie ma problemu!

Może Twoją uwagę przykuje kurtka tekstylna w klasycznym kroju, która łączy dynamiczny styl z bezpieczeństwem i praktycznością – oto Adrenaline Virgo PPE za 383 złote.

Sportowe rękawice skórzane, które sprawdzą się i na torze, i na co dzień na sportowym motocyklu to Adrenaline Lynx Sport PPE za 349 złotych. Zwróć też uwagę na sportowo-turystyczne buty Adrenaline Raptor CE za 489 złotych.

Kurtka Adrenaline Virgo z certyfikacją PPE.
Kurtka Adrenaline Virgo z certyfikacją PPE.

Każdy z wymienionych produktów oczywiście spełnia wymagane normy związane z PPE dla danego rodzaju odzieży motocyklowej. Wspomnieliśmy, że dzięki tej marce, możesz bezpiecznie i niedrogo ubrać na motocykl także swoje dzieci? Szukaj odzieży „Adrenaline Kids”.

Gdzie kupić Adrenaline na motocykl?

Ofertę odzieży i akcesoriów Adrenaline znajdziesz w sieci I’M Inter Motors. Zamówienia z IMready.eu są zawsze z darmowym odbiorem w jednym z prawie 40 punktów w całej Polsce, a powyżej 300 zł darmowy jest też kurier. Polecamy odwiedziny w jednym z motocyklowych sklepów stacjonarnych I’M Inter Motors w całej Polsce, gdzie przymierzysz odzież Adrenaline i zasięgniesz opinii profesjonalnego doradcy.

Więcej w Akcesoria, Porady, Sponsorowane
Jaki nowy motocykl 125 na kategorię B – uniwersalny, sportowy czy klasyczny? Przegląd oferty Yamaha

Jaki nowy motocykl 125 na kategorię B? Klasyczny czy sportowy, a może uniwersalny naked? Przeglądamy ofertę Yamahy.

Zamknij