Nie żyje Ken Block, miał 55 lat - Motogen.pl

Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym. Był ikoną motorsportu, także motocyklistą. Zostawił żonę i trzy córki.

Ken Block był żyjącą ikoną motorsportową. Był pasjonatem, a sportem motorowym potrafił zarazić nawet tych pozornie niezainteresowanych. Poza rajdówkami, kochał też motocykle. Zginął w wypadku na skuterze śnieżnym, na własnym ranchu.

O śmierci Kena Blocka poinformowano oficjalnie. Pojawił się m.in. komunikat z biura szeryfa:

„2 stycznia 2023 roku ok. godz. 14.00 Centrum 911 hrabstwa Wasatch otrzymało zgłoszenie o wypadku skutera śnieżnego w rejonie Mill Hollow. (…) Kierowca, Ken Block, 55-letni mężczyzna z Park City w stanie Utah, jechał skuterem śnieżnym po stromym zboczu, gdy nagle maszyna przewróciła się i wylądowała na nim. Zgon nastąpił na miejscu w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku. Stanowe Biuro Lekarza ustali oficjalną przyczynę zgonu.”

29 grudnia minionego roku, Ken wrzucił post z zaśnieżonego rancza:

Ken Block – kierowca rajdowy, motocyklista, ojciec

Ken miał 55 lat. W 2005 roku zaczął startować w rajdach i szybko doszedł do światowej czołówki. Poza rajdami, startował także w innych – często szalonych – dyscyplinach, jak rallycross czy wszelkiego rodzaju X Games. W 2008 roku ruszył z projektem filmów Gymkhana, w których wykonywał samochodem efektowne sztuczki – w ten sposób zyskał światową sławę, stał się wręcz ikoną popkultury.

Block uwielbiał także motocykle – zaczął jeździć w wieku 12 lat, głównie crossówkami. Motocykle porzucił niedługo po rozpoczęciu jazdy w rajdach samochodowych (trochę dlatego, że bał się kontuzji wykluczającej go z jazdy). Wrócił na crossy w 2021 roku, wybudował nawet własny tor MX.

Był współzałożycielem marki DC Shoes. W stanie Utah posiadał własne ranczo, na którym z powodzeniem mógł łączyć sporty motorowe oraz śnieżne. Właśnie tam doszło do tragicznego wypadku na skuterze śnieżnym.

Ken Block zostawił żonę Lucy oraz trzy córki. Najstarsza z dziewczyn, 16-letnia Lucy, niedawno zaczęła z ojcem wchodzić w świat motorsportu, driftu, wyścigów i zbudowała nawet własną rajdówkę.

Jak napisał zespół Hoonigan Racing Division założony przez Blocka:

„Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną, a przede wszystkim ojcem i mężem. Będzie go nam ogromnie brakowało. Proszę uszanować prywatność rodziny w tym trudnym czasie.”


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany