Neukirchner, Spies i Rea narzucają tempo - Motogen.pl

Niemiec Max Neukirchner, który jest wicemistrzem świata klasy World Superbike, podczas testów na torze Losail znów pokazał klasę i z czasem 2,486 min. uplasował się na czele stawki.

Uwaga wszystkich skupiona była jednak na nowicjuszu – Amerykaninie Benie Spiesim, którego Yamaha R1 była niewiele wolniejsza od maszyny Neukirchnera. Spies przekroczył linię mety z czasem 2 min. 0,514 s.

Jonathan Rea wyprzedził wszystkich Brytyjczyków startujących w WSBK i z czasem 2 min. 0,676s uplasował się na trzecim miejscu.

Pierwszy dzień testów jest zazwyczaj odzwierciedleniem wyników z dnia wyścigu. Dla Aprilii na pewno pocieszający jest fakt, że były zawodnik MotoGP, Shinya Nakano, znalazł się na siódmej pozycji z czasem zaledwie o 0.676 s wolniejszym od lidera.

A co z resztą Brytyjczyków? Tom Sykes na swojej R1 był dziesiąty, Shane Byrne dojechał na jedenastej pozycji, Leon Haslam był trzynasty, a Tommy Hill uplasował się na dziewiętnastym miejscu.

Max Biaggi
jadący na drugiej Aprilii, ukończył test na szesnastym miejscu. Nowy motocykl, czterocylindrowe BMW S1000RR, na którym jechał Troy Corser, znalazło się na ósmym miejscu z czasem 2 min. 1.234s. Ruben Xaus był dwudziesty.