Skorupa

Shark Ridill to następca będącego dosyć długo w ofercie firmy Shark – modelu S600. Skorupa Ridilla powstała z materiału termoplastycznego – tworzywa ABS, które jest twarde, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Skorupa charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem, wieloma przetłoczeniami, które stabilizują kask przy jeździe z większą prędkością oraz mają wpływ na obniżenie hałasu generowanego przez powietrze.

Wentylacja

O komfort termiczny podczas podróży w upalne dni dba wydajna wentylacja, którą tworzą trzy otwory – jeden na szczęce kasku oraz dwa, ułożone symetrycznie na jego szczycie. Rozmieszczenie tych otworów nie jest przypadkowe, bo zostało zaprojektowane przy użyciu skomplikowanej symulacji numerycznej CFD. Wszystkie otwory wentylacyjne wkomponowane są w skorupę kasku, co nie tylko go stabilizuje kask, ale także wpływa pozytywnie na obniżenie hałasu. Wentylację można zamknąć w rękawicach, co odbywa się bardzo łatwo. Szczelne zamknięcie otworów wentylacyjnych jest nieocenione w chłodne dni.

Design Ridilla “robi” świetną robotę…

Wnętrze Ridilla

W środku kasku znajdziemy wygodną wyściółkę, którą bezproblemowo możemy wyciągnąć do prania. Wyściółka ta jest na tyle miękka, by wygodnie dopasować się do głowy motocyklisty. Jej właściwości oddychające pozwalają na komfortowe użytkowanie kasku także w wysokich temperaturach otoczenia. Kask przystosowany jest również dla osób, które jeżdżą w okularach korekcyjnych.

Wizjer

Szyba kasku Shark Ridill powstała z odpornego na uszkodzenia mechaniczne poliwęglanu, który dodatkowo pokryty został w fazie produkcji warstwą anti-scratch. To czyni ją naprawdę trudną do zniszczenia czy zarysowania. Grubość szyby to zapewniające bezpieczeństwo 2,2 mm. Wizjer przystosowany jest do montażu dodatkowej, nieparującej szybki – tzw. antifoga. Zdjęcie szybki, czy też jej wymiana, może odbyć się bez użycia narzędzi, dzięki łatwemu w obsłudze i prostemu w budowie mechanizmowi, jednak dzięki przeciwsłonecznej blendzie nie trzeba tego robić często. Szyba oprócz w pełni zamkniętej i w pełni otwartej ma jeszcze cztery ustawienia pośrednie.

Blenda

Nie ma to jak wbudowana w kask ochrona przed promieniowaniem UV. Dzięki blendzie, która sterowana jest wygodnym mechanizmem umieszczonym na szczycie kasku, słońce nie ma szans razić motocyklisty jadącego w Sharku Ridill. Blenda jest wyposażona, podobnie jak wizjer główny, w warstwę anti-sctratch. 

Zapięcie

Kask trzyma się na głowie motocyklisty dzięki szybkiemu w obsłudze i wygodnemu zapięciu z mikroregulacją o nazwie microlock. Zapięcie, czy rozpięcie kasku w rękawiczkach nikomu nie powinno sprawić problemu.

 

Waga

Ciężar Sharka Ridill to około 1470 gramów, co jest całkiem dobrym wynikiem. Dodatkowo dobre wyważenie Sharka Ridill sprawia, że praktycznie nie czuć go na głowie.

Naszym zdaniem

Kask Shark Ridill to propozycja dla każdego, kto za nie wysoką sumę chce się czuć bezpiecznie podczas codziennej jazdy jednośladem. Ten integralny kask, wyposażony w blendę, nadaje się na praktycznie każdy motocykli i skuter o przeznaczeniu drogowym. Na uwagę zasługuje fakt wielu ciekawych malowań, które powinny trafić w gusta każdego użytkownika jednośladów.

Cena

Za podstawową wersję kasku Shark Ridill w jednolitym malowaniu zapłacić trzeba niewiele ponad 620 zł (cena w maju 2017), natomiast wersję w wielokorowym malowaniu zakupić można w okolicach 730 zł.

Sharka Ridill’a znajdziecie w ofercie oficjalnego importera, firmy Inter Motors.

Więcej w Nowości rynkowe
Shark Evo One – kask szczękowy na każdą okazję

Shark Evo One to następca Sharka Evoline, czyli pierwszego kasku szczękowego, homologowanego do jazdy w wersji zamkniętej, oraz z podniesioną...

Zamknij