Analiza kontroli drogowych z 2019 roku, zgłaszanych przez samych kierowców za pomocą systemu Yanosik, dała prostą odpowiedź. Poniżej znajdziecie grafikę, na której widać jakie drogi „zaliczyły” największą liczbę kontroli prędkości na kilometr.

Zestawienie obejmuje dane z weekendów – piątki, soboty oraz niedziele, od początku roku do połowy kwietnia.

Źródło: yanosik.pl

Pierwsze miejsce zajęła krajowa 7-ka, gdzie kierowcy średnio zgłosili od początku roku 20 kontroli na kilometr drogi. Podium uzupełnia droga nr 1 oraz nr 80 z wynikami odpowiednio 19,6 i 18,9 kontroli na kilometr. Pierwsza dziesiątka obejmuje również drogi krajowe o numerach: 47, 86, 6, 2, 10, 81, 17.

Źródło: yanosik.pl

Liczba kontroli zależy od województwa. Najwięcej pomiarów odnotowano w Małopolsce i na Śląsku, blisko 9 na kilometr drogi krajowej. Podium zamykają, ex aequo – z taką samą liczbą 7,6 kontroli na km drogi, województwa kujawsko-pomorskie oraz mazowieckie. Najmniej kontroli miało miejsce w województwach opolskim i lubuskim.

Odcinki, na których kontrola jest najczęstsza

Źródło: yanosik.pl

Na powyższej grafice zobaczycie najczęściej kontrolowane fragmenty dróg – zostały zaznaczone na czerwono. Jadąc na majówkę, urlop czy po prostu wolny weekend uważajcie szczególnie tam…

Więcej w Z Kraju
Przetarg na 200 motocykli dla Wojska Polskiego rozstrzygnięty. Czy to dobry wybór?

Kryteria stawiane przez armię to między innymi duża dzielność terenowa. W związku z tym pewnym zaskoczeniem, może być zwycięzca przetargu....

Zamknij