Nazwa “Serie Oro” oznacza złotą edycję – coś nadzwyczajnego, wspaniałego. Kiedy patrzy się na ten motocykl staje się jasne, że nie jest to określenie na wyrost. O ile każdy motocykl MV Agusty zachwyca proporcjami, detalami i porywającą stylistyką, tak Brutale 1000 Serie Oro powoduje, że oczy łzawią, a kolana uginają się ze szczęścia.

 

W ramie – 1000 cm3, które oddaje kierowcy do dyspozycji nawet 212 KM czystej adrenaliny. W nakedzie. Silnik pochodzi z modelu F4 RC, ale zastosowano w nim mnóstwo modyfikacji, od kształtu komory spalania, przez zmianę pracy zaworów aż do osprzętu, jak airbox czy kanały dolotowe.

 

 

Na pokładzie tego złotego okrętu znalazły się 5-calowy, kolorowy ekran TFT, quickshifter działający w górę i w dół i 8-stopniowa kontrola trakcji zarządzana przez czujnik IMU. Zawias pochodzi od Ohlinsa – z przodu pracuje widelec NIX EX, z tyłu monoshock TTX36. Za zatrzymanie tego monstrum odpowiadają zaciski Brembo Stylema z tarczami 320 mm.

 

Producent sugeruje, że Brutale 1000 Serie Oro pojedzie nawet 300 km/h. Mają w tym pomóc winglety, czyli skrzydełka podobne do tych, które stosowane sa w motocyklach MotoGP. Zła wiadomość? MV Agusta wyprodukuje tylko 300 egzemplarzy tego zachwycającego motocykla. O cenie nic nie wiemy i chyba nie chcemy wiedzieć…

 

Więcej o motocyklach MV Agusta

Więcej w Ciekawostki
Najgłośniejsze dźwięki we Wszechświecie – czy jest wśród nich motocykl?

Dźwięki o wysokim natężeniu otaczają nas z każdej strony, ale to motocyklistom dostaje się najbardziej.

Zamknij