Szkolenie będzie obejmowało między innymi innymi: treningi na matach poślizgowych z systemem kurtyn wodnych (długość blisko 100m), jazdę slalomem, odpowiedni dobór toru jazdy oraz pracę kierownicą w zależności od typu zakrętu, panowanie nad balansem auta oraz optymalne operowanie gazem i skrzynią biegów.

Radosława Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP: „Od jakiegoś czasu policjanci ruchu drogowego do pełnienia służby wykorzystują nowoczesne radiowozy z napędem 4×4 o dużej mocy i wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Szkolenie funkcjonariuszy w zakresie doskonalenia techniki jazdy jest logiczną koniecznością związaną z zakupem 140 sztuk takich pojazdów. Szkolenie dedykowane policjantom ruchu drogowego, oprócz techniki jazdy podniesie ich kwalifikacje w zakresie zasad prowadzenia pościgu transgranicznego. Projekt jest współfinansowany w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego 2014-2020.”

Nieoficjalnie mówi się, że w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod który podlega policja powoli kończy się cierpliwość i resort ma dość zbyt częstego uszkadzania 250 konnych, nieoznakowanych radiowozów BMW 330i xDrive.

Szkolenia już się rozpoczęły i potrwają do 30 listopada 2019.

Źródło: auto.dziennik.pl

Źródło zdjęcia: tvn24.pl

Więcej o motocyklach BMW Autor: Jakub Olkowski

Więcej w Z Kraju
Nawet 5 tysięcy zł mandatu za korzystanie z używanych części zamiennych

Korzystasz z używanych okładzin hamulcowych, katalizatorów, tłumików czy elektroniki pokładowej? Uważaj - teoretycznie łamiesz prawo i narażasz się na dotkliwą...

Zamknij