MŚ SuperEnduro - bezbłędny hat-trick Błażusiaka - Motogen.pl

Na Stadionie Palau Sant Jordi w Barcelonie Tadeusz Błażusiak umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej i posiada 39 punktów przewagi nad Davidem Knightem oraz 75 punktów przewagi nad Jonny Walkerem. W obecnym sezonie Taddy zwyciężył aż trzy rundy, a w  pozostałych uplasował się na drugim miejscu. To oznacza, że piąty tytuł Mistrza Świata SuperEnduro Błażusiak ma już w kieszeni

Super Pole zwyciężył jadący na KTM Jonny Walker. Nie udało mu się jednak zwyciężyć w pierwszym finałowym biegu, oddając prowadzenie Błażusiakowi. Trzeci na mecie zameldował się David Knight.  W drugim finale za Tadeuszem uplasowali się koleino Alfredo Gomez i David Knight. W trzecim finale nasz zawodnik podkreślił swoją bezkonkurencyjność przekraczając linię mety jako pierwszy, za nim dojechali Walker i Gomez. Oprócz spektakularnych trzech zwycięstw Błażusiak może pochwalić się rewelacyjnym drugim miejscem w Super Pole, dzięki któremu zdobył jeszcze dwa dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej.

Wyniki FIM SuperEnduro World Championship, Prestige Class runda V

1. Taddy Blażusiak (KTM)
2. Jonny Walker (KTM)
3. Alfredo Gomez (Husqvarna)

Wyniki klasyfikacji łącznej po pięciu rundach Prestige Class FIM SuperEnduro World Championship

1.Taddy Blazusiak (KTM) 279 pkt
2. David Knight (Sherco) 240 pkt.
3. Jonny Walker (KTM) 204 pkt.
4. Alfredo Gomez (Husqvarna) 188 pkt.
5. Joakim Ljunggren (Husqvarna) 175 pkt.

W klasie Junior rywalizacja o tytuł mistrza  świata FIM SuperEnduro  2014 została rozstrzygnięta, a zwycięzcą całego cyklu już na przedostatniej eliminacji został Giacomo Redondi. Młody Włoch zdobył tytuł jeżdżąc na motocyklu marki Beta. Nasz czołowy junior – Paweł Szymkowski w pierwszym finale zajął 8 lokatę, natomiast w drugim 6. Pomimo tego zawodnik cieszy się z coraz lepszych startów. Warto nadmienić, że Paweł popisał się holeshot’em w jednym z finałów. Trzymamy kciuki za naszego #41, aby we francuskim Tours dopisało mu większe szczęście i zaowocowało to jeszcze lepszymi wynikami!

Wyniki FIM SuperEnduro World Championship, Junior Class runda V

1. Linusson Andreas  (KTM)

2. Redondi Giacomo (BETA)

3. McCanney Jamie  (HUSQVARNA)

Wyniki klasyfikacji łącznej po pięciu rundach Junior Class FIM SuperEnduro World Championship

1. Redondi Giacomo (BETA) 176 pkt.

2. McCanney Jamie ( HUSQVARNA) 101 pkt.

3.Linusson Andreas (KTM) 96 pkt.

4.Thor Magnus (KTM) 74 pkt.

5. Szymkowski Paweł (KTM) 74 pkt.

Finał zmagań FIM SuperEnduro rozstrzygnięty zostanie już za dwa tygodnie, 22lutego we francuskim Tours.