Yamaha udostępnia szczegółowy poradnik, jak wykonać maseczkę na twarz w kształcie owiewki Yamahy R1M w technologii filcowania igłowego. Nie mam na to cierpliwości, ale chcę ją mieć!

Yamaha to ogromna, japońska korporacja założona 133 lata temu, prężnie funkcjonująca w branży instrumentów muzycznych, elektroniki i oczywiście motocykli.

Oficjalną częścią “motocyklowej Yamahy” jest dział robótek ręcznych. Serio. Znajdziecie tam sztukę amigurumi (szydełkowanie wypychanych zabawek) oraz filcowania igłowego. Najświeższy pomysł Yamahy jest tak świetny, że chciałbym go posiadać już teraz, aby zadawać zabawnego szyku na wszelkich, grupowych wydarzeniach motocyklowych (bo zwykli cywile tego nie docenią, a granica pomiędzy “zabawny” i “psychol” jest tu cienka).

Oto maseczka na twarz w kształcie owiewki Yamahy R1M (w trójwymiarze)!

Na swojej podstronie Yamaha Handicraft (czyli robótki ręczne), Yamaha udostępnia szczegółowy poradnik jak wykonać maseczkę R1M. Jest to sztuka filcowania igłowego, a Yamaha zapewnia szablony, porady, wszelkie szczegóły, a nawet 3 odcinki video-poradnika z tworzenia takiej maseczki.

Warto wspomnieć, że (o ile nie poddasz jej tuningowi) taka maseczka nie spełnia żadnych norm filtrowania wdychanego i wydychanego powietrza.

Oglądając powyższy poradnik ja osobiście jestem pewien, że nie mam cierpliwości do rozpoczęcia przygody z filcowaniem, ale jednocześnie podziwiam każdego, kto osiągnął w tym hobby wysoki poziom. Jeżeli potrafisz wykonać taką maseczkę-owiewkę-R1M, to chętnie ją odkupię (napisz na pjedrzejak(małpka)motogen.pl).

Więcej zdjęć maseczki w kształcie owiewki R1M:

Pozostałe Amigurumi od Yamahy

Maseczka w kształcie R1M nie jest pierwszym pomysłem robótek ręcznych od Yamahy. Jednym z najciekawszych była szydełkowana, wypychana wersja 3-kołowego Nikena, czy też filcowany tłok z Yamahy SR w prawdziwym rozmiarze. Zobaczcie sami na Yamaha Handicraft.


Więcej w Newsy, Wyróżnione, Ze świata
PCC-3 deklaracja jak wypełnić
Jak wypełnić formularz PCC-3, ile mamy czasu, gdzie złożyć deklarację i co nam grozi za przekroczenie terminu złożenia deklaracji PCC-3

Jak wypełnić formularz PCC-3, ile mamy czasu, gdzie złożyć deklarację i co nam grozi za przekroczenie terminu złożenia deklaracji PCC-3?...

Zamknij