Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Amerykańska firma Motus pokazała oficjalnie swój nowy sportowo-turystyczny motocykl, MST-01.

Maszyna wyposażona została w mocowany poprzecznie do osi motocykla silnik V4 z Chevroleta Corvette GT1 o pojemności 1650 ccm, rozrządem OHV i momentem obrotowym rzędu 165 Nm. Jednostka ta, zbudowana specjalnie dla Motusa przez Katech Engines, wyposażona jest w bezpośredni wtrysk paliwa i generuje moc 160 KM, choć twórcy twierdzą, że przeznaczeniem motocykla nie jest tor wyścigowy, lecz długie trasy. Projekt zakłada maksymalnie relaksującą pozycję dla kierowcy, który zechce podróżować Motusem. Ważący 226 kg, MST-01 to nie podrasowany ścigacz, lecz motocykl zbudowany od zera w taki sposób, by oferować komfort turystyka w połączeniu z osiągami sportowca.

MST-01 może być, także zdaniem twórców, konkurencją dla Hondy VFR1200 i jest niezwykle prawdopodobne, że na rynku amerykańskim uda mu się pobić japońskiego turystyka. Nie od dziś bowiem wiadomo, że Amerykanie cenią sobie wszystko to, co duże i silne, podczas gdy na stronę wizualną niekoniecznie zwracają należną uwagę. Stąd mały zgrzyt – z której strony by nie patrzeć, Motus do urodziwych nie należy.

Na filmie poniżej możecie obejrzeć i posłuchać jak brzmi Motus MST-01.
 

Więcej w Nowości rynkowe
Premiera odzieży MVD Racewear w Polsce na Motor Show 2011.

Pomysłodawcą i założycielem firmy jest sześciokrotny Mistrz Holandii oraz Mistrz Europy Supermoto z 2004 roku, Marcel Van Drunen. Odzież MVD Racewear,...

Zamknij