Motoryzacyjne zakupy z zagranicy - jak płacić w euro, żeby nie przepłacić? - Motogen.pl

Po pandemii oraz przez konflikt na Wschodzie można zauważyć problemy logistyczne w wielu branżach. Czasami dochodzi do sytuacji, że na określone produkty trzeba czekać kilkanaście miesięcy. Często alternatywą są zakupy za granicą. Jest to możliwość szybszej dostępności, czy lepszych cen i jakości produktów. Fani dwóch kółek coraz częściej przeszukują internetowe sklepy online. Czy zakupy w walucie obcej się faktycznie opłacają? Jak płacić w euro, aby nie przepłacić? Na ten pytania odpowiemy w naszym tekście.

Jak płacić w zagranicznych sklepach online?

Najprostszą odpowiedzią byłoby – korzystnie. Jednak co to oznacza? Jeżeli finalizujemy zakupy w zagranicznym sklepie online, warto wiedzieć, że najlepszym sposobem jest zapłacenie za zakupy w lokalnej walucie. Przykładowo, jeżeli dokonamy opłaty z karty złotówkowej, wówczas dokonane zostanie automatyczne przewalutowanie, co podniesie koszty transakcji. W takiej sytuacji nie mamy również wpływu, po jakim kursie waluty zostanie dokonana transakcja. Warto wcześniej sprawdzić notowania walut np. tutaj: https://internetowykantor.pl/kursy-walut/ i wymienić je kiedy kurs będzie dla nas satysfakcjonujący.

Zakupy w euro – wymiana

Najłatwiejszą walutą do zapłaty będzie euro. Jest ono dostępne w praktycznie wszystkich kantorach oraz wiele osób posiada rachunki walutowe w EUR. Kluczem do korzystnych zakupów jest jednak wymiana po atrakcyjnym kursie. Im lepsze warunki transakcji wymiany, tym więcej oszczędzimy. Szukając sposobów na zakup euro mamy do wyboru kilka rozwiązań. Przykładowo podczas zakupów online nie powinniśmy brać pod uwagę wymiany euro w kantorze stacjonarnym. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z wygodniejszych opcji, które pozwolą zaoszczędzić czas, jak np. kantory internetowe lub platformy wymiany walut. Dzięki takim serwisom, jak np. InternetowyKantor.pl nie musimy śledzić wykresów walut codziennie, bowiem możemy zapisać się na alert walutowy, który powiadomi nas, kiedy np. euro osiągnie pożądany przez nas kurs (można to zrobić przez stronę: https://internetowykantor.pl/kurs-euro/). Dodatkowo walutę wymienić możemy przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu – wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu. Sprawia to, że cała transakcja jest szybka i wygodna.

Jak robić przelewy zagraniczne w euro?

Sprawa jest prosta. Jeżeli posiadamy konto walutowe w walucie euro, wystarczy wymienić środki po korzystnym kursie i wówczas możemy przelewać pieniądze z naszego rachunku. Warto wcześniej sprawdzić w banku, gdzie prowadzimy rachunek tabelę opłat za przelewy zagraniczne oraz to, czy możemy spodziewać się jakiś dodatkowych kosztów ze strony banków pośredniczących. Kolejnym rozwiązaniem są przelewy zagraniczne przez serwis InternetowyKantor.pl. Dzięki niemu możemy wykonywać np. przelewy w euro typu SEPA za 0 zł. Dzięki zlecaniu transakcji przez kantor możemy wykonywać przelewy za granicę bez konieczności posiadania konta walutowego i bez narażania się na niekorzystne przewalutowanie w sytuacji płatności z konta w złotówkach.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany