Panuje tu pełna dowolność. W tym roku nagrodę, oprócz pojedynczych pojazdów, otrzymała aplikacja Janosik, którą przyznał Adam Konracki z TVN Turbo. Naczelny Motogenu już drugi rok z rzędu zasiadający w kapitule swoją nagrodę przyznał motocyklowi MV Agusta Dragster RR Lewis Hamilton. Tak uzasadnia swój wybór:

„Bacznie oglądając wystawione na targach pojazdy szukałem pierwiastka łączącego świat dwóch i czterech kółek. Bez wątpienia taki jest nagrodzony przeze mnie pojazd. Jest nie tylko pięknym motocyklem, imponującym zarówno wyglądem, jak i osiągami, ale w magiczny sposób godzący świat jedno i dwuśladowców. W konstruowaniu tego motocykla czynny udział brał Lewis Hamilton, wielokrotny mistrz Formuły 1. Już to powinno wystarczyć za rekomendację. Dodatkowo nagrodzony model można było podziwiać nie tylko na stoisku tej włoskiej marki, ale również na ekspozycji Mercedes-Benz, gdzie budził nie mniejsze emocje niż flagowe samochody tej marki.”

Kapituła złożona z redaktorów naczelnych najważniejszych tytułów motoryzacyjnych w Polsce przyznała także Grand Prix marce Hyundai za pierwszą w historii targów europejską premierę pojazdu, co pokazuje, że znaczenie targów w Poznaniu z roku na rok rośnie.

 

Więcej o motocyklach MV Agusta

Więcej w Z Kraju
Łódź tworzy miejsca parkingowe dla motocykli

Dotychczas osobne strefy do parkowania motocykli były wydzielane na prywatnych parkingach, ale Łódź poszła o krok dalej i władze miasta...

Zamknij