Skład kapituły:

1. Kuba Bielak – TVN Turbo

2. Szymon Dziawer – Motogen.pl

3. Rafał Jemielita – Autostuff.pl

4. Adam Kornacki – TVN Turbo

5. Piotr Kozłowski – CampRest

6. Wojciech Kukuła – Flota

7. Adam Majcherek – Auto Motor i Sport

8. Lech Potyński – Świat Motocykli

9. Stanisław Sewastianowicz – Auto Świat

10. Szymon Sołtysik – Auto Świat GO

11. Martin Śliwa – Moto.pl

12. Włodzimierz Zientarski – dziennikarz motoryzacyjny

Nagrody Motor Show Awards rozdane…

Nagrodę od Adama Kornackiego otrzymuje stoisko Audi. Nagroda od Kuby Bielaka powędrowała do Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Lech Potyński oddał swój głos na motocykl Mondial HPS (Hipster) firmy Junak. Szymon Dziawer: BMW Motocykle Ratunkowe, BMW Motorrad Polska. Rafał Jemielita wyróżnił Hyundaia by G. Duda. Włodzimierz Zientarski odznaczył Caretta 1500. Martin Śliwa nagrodził Porsche Panamera Sport Turismo. Stanisław Sewastianowicz oddał głos na Teslę. Szymon Sołtysik przyznał nagrodę stoisku Ferrari. Wojciech Kukuła uhonorował Citroëna C3. Adam Majcherek nagrodził Peugeot 3008, natomiast Piotr Kozłowski Le Voyageur 7.8LU.

Szymon Dziawer tak uzasadnia przyznanie nagrody dla BMW Polska za projekt „BMW Motocykle Ratunkowe”:

„To zupełnie nowej spojrzenie na zagadnienie motocyklowego abmulansu, nie ze względu na sam pojazd. W Polsce na szczęście jeździ już wiele tego typu motocykli. Niemal co dzień ratują one zdrowie i życie. Cieszy fakt, że teraz instytucje, które będą chciały wcielić motocyklową karetkę w szeregi swoich służb otrzymują kompleksową obsługę. Propozycja BMW Polska i MEDline to nie tylko w pełni wyposażone motocykle z możliwością konfiguracji wg swoich potrzeb, ale też gotowy strój dla kierowcy – ratownika, kask a także, co może najważniejsze – możliwość przeszkolenia kierowcy moto ambulansu. BMW Polska przy współpracy z firmą MEDline, dostarczającą wyposażenie medyczne do motocykli, zdecydowanie ułatwia proces wcielenia motocykla ratowniczego do służb. O przydatności i niesłychanej mobilności tego typu pojazdów na szczęście  trzeba przekonywać coraz mniej osób. A niedowiarków powinny przekonać badania przeprowadzone w Europie, które potwierdzają, że motocyklowy ambulans jest najszybszym pojazdem, jeśli chodzi o dotarcie do miejsca zdarzenia, czy interwencji medycznej do 75 km. Na tym dystansie moto ambulans dociera szybciej nawet od ratunkowego śmigłowca (procedury startowe muszą trwać chwilę – wynika to z przepisów). Aktualnie w sejmie leży projekt ustawy, który być może wymusi na włodarzach aglomeracji powyżej 200 000 mieszkańców na obligatoryjne posiadanie w swoim parku przynajmniej jednego motocykla ratunkowego. Miejmy nadzieję, że motocykle trafią do służby powszechnie zanim zacznie obowiązywać ustawa. Dzięki BMW Polska i MEDline jest to zdecydowanie łatwiejsze.”

Grand Prix Motor Show Awards, czyli wspólna nagroda całej kapituły przypadła w tym roku stoisku Mercedes Benz za imponujące stoisko zajmujące niemal połowę pawilonu numer 3 i szeroką paletę modeli – od klasyków przez wersje wyścigowe po ekscytującą wystawę z okazji 50-lecia Mercedes Benz AMG, a także za doskonały przykład współpracy pomiędzy importerem a dealerem.

Pierwszy dzień mamy już za sobą, a przed nami trzy dni motoryzacyjnego szaleństwa!

Odsłony premierowych modeli, konferencje prasowe, hucznie świętowane jubileusze i liczne nagrody. Tak w skrócie wyglądał początek targów Poznań Motor Show 2017. Od jutra startujemy pełną parą. Ponad 60 premier światowych marek, 170 wystawców z kraju i zagranicy, 15 pawilonów i teren otwarty, czekają na Was.

Zobaczcie, z jakich wydarzeń będziecie mogli skorzystać już od jutra.

• 10.00-18.00 – Akademia Renowacji, Aleja Lipowa

• 10.00-15.00 – XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, Aleja Lipowa

• 11.00-12.20 – Debata “Kierowca mechanik – zawód z przyszłością”, pawilon 4

• 14.30-15.30 – Ogłoszenie wyników – X Ogólnopolskiego Turnieju, Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, Scena – Aleja Lipowa

• Konkurs Motor Show o rower Electra, Pawilon 8, stoisko Junak

• 14.00-18.00 Konferencja ElectroMobility, Pawilon 10

• 10.00-18.00 Tor ŠKODA KODIAQ

• 11.00 i 16.00 TVN Turbo debaty z gwiazdami TV, Pawilon 5

• 12.00-17.20 Pokazy Stuntu Motocyklowego, Sektor 10, obok czteropaku – zobaczcie jak, dzisiaj przed pokazami rozgrzewał się mistrz świata!

Szczegółowy program dostępny tutaj: www.motorshow.pl

Gdzie?

Międzynarodowe Targi Poznańskie ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Kiedy?

07-09.04.2017– WSTĘP DLA PUBLICZNOŚCI

Godziny otwarcia!

10.00 – 18.00

Więcej w Z Kraju
Moto Hangar szuka pracownika!!!

Moto Hangar CENTRUM MOTOCYKLOWE, poszukuje do zespołu kandydata na stanowisko: Sprzedawca odzieży i akcesoriów motocyklowych.

Zamknij