Motomod S8 - Motogen.pl

Motomod to istniejąca już na rynkach zachodnioeuropejskich francuska firma, która za sprawą polskiego importera – Ellomoto wkracza do nadwiślańskiego kraju. W jej ofercie znajdziemy damskie oraz męskie kurtki i spodnie wykonane zarówno ze skóry, jak i z tekstyliów.
 

Motomod ma również całkiem bogatą ofertę rękawiczek. Do naszego laboratorium testowego trafiła para skórzano-tekstylnego, miejskiego modelu S8.
 

Wykonanie i materiały
Jak już wspomniałem, rękawiczki są zszyte z kilku rodzajów materiałów. W najbardziej narażonych na otarcia miejscach zastosowano skórę bydlęcą. Pomiędzy palcami znajdziemy wytrzymały, ale jednocześnie przewiewny Keprotec produkowany przez Scholler (wyrabiany z włókien kevlarowych). Reszta to przewiewna, niemal prześwitująca tkanina typu mesh.
 

Jak na tak krótkie i lekkie rękawiczki, protektory zaskakują całkiem pozytywnie. Na palcach znajdziemy lekkie piankowe oraz solidniejsze, gumowe ochraniacze. Natomiast kłykcie chronione są przez solidny i rozbudowany, plastikowy protektor.
 

Po założeniu rękawicy na dłoń, zapinamy ją pojedynczym, średniej wielkości rzepem. Całość zszyta jest w najbardziej newralgicznych miejscach podwójnym szwem i sprawia bardzo pozytywne wrażenie solidnego produktu.
 

W praktyce
Po założeniu S8 na rękę rozczarowuje nieco szorstkość wyściółki wnętrza. Producent najwyraźniej chciał postawić na maksymalną przewiewność, przez co w kilku miejscach nasza skóra bezpośrednio styka się z tkaniną mesh. Jest to tak naprawdę jedyna wada tych rękawic, która ustępuje z czasem, gdy materiał się wytrze i dopasuje do dłoni.…S8 przeznaczone są głównie dla posiadaczy skuterów i motocykli, którzy poruszają się latem po mieście lub też na niezbyt długich dystansach…
 

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie pewność, z jaką rękawica ta leży na dłoni. Zazwyczaj tego rodzaju produkty, które nie są wyposażone w długi mankiet, nawet przy prawidłowo dobranym rozmiarze potrafią się zsunąć z dłoni bez większego problemu. Motomod S8 dzięki przemyślanemu krojowi dobrze przylega i nie zsuwa się.
 

Projektanci przyłożyli się do rozwiązania sprawy wentylacji. Oprócz przewiewności materiałów, z jakich wykonana jest ta rękawica, protektory posiadają dużą ilość wlotów powietrza, które autentycznie działają. Niestety bardzo często zdarza się, że producenci zakładają ochraniacze, w których wentylacja to jedynie atrapa niespełniająca swojej roli. W tym przypadku już podczas jazdy z umiarkowaną prędkością, zwłaszcza w okolicach kostek czuć solidne podmuchy opływającego nasze dłonie powietrza.
 

Podsumowanie
W rękawicach Motomod S8 nawinęliśmy kilkaset kilometrów, zwłaszcza podczas najbardziej upalnych dni tego lata. Po teście nadal wyglądały jak nowe, żaden szew nie puścił. Jedynie z tkaniny mesh, zwłaszcza między palcami i w okolicach rzepu wystają liczne, cieniutkie nitki będące pozaciąganą strukturą tego materiału. Trudno zaliczyć to jednak jako wadę, bowiem w każdych testowanych przez nas rękawicach, w których stosowano mesh, działo się identycznie. Poza aspektem wizualnym, w niczym to nie przeszkadza.
 

S8 przeznaczone są głównie dla posiadaczy skuterów i motocykli, którzy poruszają się latem po mieście lub też na niezbyt długich dystansach. Doskonałe wyczucie manetki i klamek, wygoda oraz komfort termiczny w upalne dni to cechy, które okupione będą możliwością wykorzystania tylko latem oraz momentalnym przemakaniem podczas deszczu. Coś za coś. S8 sprawdzą się, jeżeli korzystasz z motocykla tylko gdy świeci słońce i temperatura nie spada poniżej 20 stopni, lub też jako druga para lekkich, miejskich rękawiczek.
 

Cena 210 zł jest umiarkowana i wydaje się idealna do tego, co reprezentuje produkt firmy Motomod.
 

Plusy:

  • Doskonała wentylacja,
  • dobre dopasowanie do dłoni,
  • rozbudowane protektory.
     

Minusy:

  • Szorstkie wnętrze,
  • możliwość jazdy tylko w ciepłe dni.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany