Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Na starcie wyścigu na Silverstone nie pojawił się Valentino Rossi. Niedawny wypadek wykluczył go ze zmagań na dłuższy czas i nieprędko zobaczymy ulubieńca publiczności na torze. Oprócz niego nie pojawił się również Hiroshi Aoyama. Japończyk podczas treningów zaliczył high-side’a i, niestety, istnieje spore prawdopodobieństwo, że zawodnik uszkodził jeden z kręgów.

MotoGP
Najlepiej do wyścigu ruszył zdobywca Pole Position, Jorge Lorenzo. Zaraz za jego kołem znalazł się Randy de Puniet, a za nim duet zawodników Repsol Honda. Fatalnie spod świateł wyszedł natomiast Casey Stoner. Australijczyk od razu spadł na ostatnie miejsce, jednak szybko zaczął odrabiać straty. Mocno przyspieszył również Pedrosa i przez chwilę nawet prowadził. Taka sytuacja była jednak nie do przyjęcia dla Jorge’a, który na pierwszym okrążeniu pokonał Daniego i pozycji lidera, jak się później okazało, nie oddał aż do mety. Chwilę potem Pedrosę wyprzedził Randy de Puniet. Francuz jednak nie cieszył się długo zajmowanym miejscem, gdyż przed niego wskoczył Andrea Dovizioso.
 

W międzyczasie stała się bardzo nieoczekiwana rzecz. Otóż pod koniec pierwszego okrążenia Marco Melandri, stawiany w czołówce zawodników, którzy mogliby zgarnąć zwycięstwo na Silverstone, przewrócił się po uślizgu przedniego koła i nie miał już szans na powrót do wyścigu. Wypadek był o tyle niebezpieczny, że Melandrii mógł zgarnąć z toru również Bena Spiesa. Na szczęście, tak się nie stało.
 

Coraz lepiej jechał Stoner, odrabiając kiepski start. Na kolejnych cyrkulacjach coraz bardziej zbliżał się do czołówki, pokazując naprawdę ciekawą jazdę. Dobrze radził sobie również Spies i Simoncelli. Włochowi udało się nawet na chwilę wylądować na piątej pozycji.
 

W połowie wyścigu wiadomo już było, że nikt nie zagrozi Lorenzo. Zawodnik miał 8 s przewagi i musiał tylko utrzymać ten wynik. Na drugim miejscu znowu pojawił się de Puniet, który zepchnął Dovizioso na miejsce trzecie. Dopiero na końcówce jedenastego okrążenia zawodnik Repsol Honda zdołał wyprzedzić Randiego. W tym czasie Stoner nadal podkręcał tempo, by na tej samej cyrkulacji pokonać Pedrosę i znaleźć się za Simoncellim.
 

Jedenaste okrążenie okazało się ostatnim w tym wyścigu dla Capirossiego. Loris wyjechał poza nitkę toru, a kiedy znalazł się na żwirze, przewrócił się. Zresztą wyścig na Silverstone nie był zbyt szczęśliwy dla obydwu zawodników Rizla Suzuki. Alvaro Battista, mimo zaciętej walki, zdołał jedynie być przedostatni. Nie jest to wynik, który zadowoli sponsorów, zwłaszcza że ostatnio Suzuki raczej zamiata tyły, niż finiszuje w czołówce.
 

Na trzy okrążenia przed końcem na dobre rozgorzała walka o kolejne miejsca na podium. Na drugim nadal jechał Dovizioso, któremu udało się nieco zostawić w tyle de Punieta. Na osiemnastym kółku Randy musiał jednak ustąpić Nickiemu Haydenowi, a zaraz potem również Benowi Spiesowi. Ten ostatni jednak nie chciał znaleźć się poza podium. Po popełnieniu przez zawodnika Ducati drobnego błędu Mistrz WSBK znalazł się na trzecim miejscu. Pierwszą piątkę uzupełnił Casey Stoner, który przez cały wyścig przebijał się z ostatniej lokaty. Randy de Puniet, który w niektórych momentach wyścigu był nawet drugi, musiał zadowolić się dopiero szóstą lokatą.
 

Zwycięstwo na Silverstone umocniło pozycję Jorge Lorenzo jako lidera klasyfikacji generalnej. Na drugie miejsce awansował natomiast Dovizioso, spychając swojego teamowego kolegę Danniego Pedrosę. Czwartą pozycję utrzymuje natomiast wielki nieobecny, czyli Valentino Rossi.
 

Wyniki wyścigu MotoGP na Silverstone:
1. Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team YAMAHA 41’34.083
2. Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team HONDA 41’40.826
3. Ben SPIES USA Monster Yamaha Tech 3 YAMAHA 41’41.180
4. Nicky HAYDEN USA Ducati Team DUCATI 41’41.397
5. Casey STONER AUS Ducati Team DUCATI 41’41.577
6. Randy DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP HONDA 41’43.138
7. Marco SIMONCELLI ITA San Carlo Honda Gresini HONDA 41’48.508
8. Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team HONDA 41’49.396
9. Colin EDWARDS USA Monster Yamaha Tech 3 YAMAHA 42’02.037
10. Aleix ESPARGARO SPA Pramac Racing Team DUCATI 42’16.477
11. Hector BARBERA SPA Paginas Amarillas Aspar DUCATI 42’17.448
12. Alvaro BAUTISTA SPA Rizla Suzuki MotoGP SUZUKI 42’17.491
13. Mika KALLIO FIN Pramac Racing Team DUCATI 42’17.663

Nieskalsyfikowani:
Loris CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP SUZUKI
Nie ukończył pierwszego okrążenia
Marco MELANDRI ITA San Carlo Honda Gresini HONDA

Więcej o motocyklach Ducati

Więcej w MotoGP
Honda HRC da 5 mln euro za Caseya Stonera?

Wygląda na to, że rozmowy między Livio Suppo i Caseyem Stonerem na temat przejścia zawodnika z teamu Ducati do Hondy...

Zamknij