MotoGP 2016: Kibice Marqueza boją się kibiców Rossiego - Motogen.pl

Runda na torze Mugello odbędzie się 22 maja. Grand Prix Włoch to oczywiście domowy wyścig Valentino Rossiego. Po wydarzeniach z końcówki ubiegłego sezonu okazało się niestety, że wielu kibiców wyścigów motocyklowych niewiele różni się od kiboli piłkarskich. Gromy, wyzwiska i przekleństwa leciały zarówno pod adresem Marca Marqueza jak i Jorge Lorenzo czy Valentino Rossiego. Podobno dochodziło nawet do sytuacji, w których włoscy kibice grozili Marquezowi, że wkrótce spotka się z Marco Simoncellim… Były również incydenty takie jak chociażby nachodzenie Marqueza i jego rodziny przez włoskich dziennikarzy.

Portal Insella.it podał, że klub zrzeszający miłośników hiszpańskiego zawodnika nie pojawi się na rundzie w Mugello. Oficjalne oświadczenie brzmi następująco:
„Jesteśmy zawiedzeni faktem, że fan klub nie może otwarcie, swobodnie i bezpiecznie wspierać swojego zawodnika, otrzymuje groźby i jest opluwany. Mamy nadzieję, że rozumiecie, że ta decyzja została podyktowana koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa członkom klubu.”

 

Jesteśmy ciekawi, czy Dorna i zainteresowani zawodnicy odniosą się do tego oświadczenia.

Autor: Wojciech Grzesiak