W klasie Moto3 prowadzi właśnie Brad Binder, który ma 179 punktów i tym samym sporą przewagę nad Jorge Navarro, ponieważ Hiszpan ma 118 punktów. Na trzecie miejsce, pod nieobecność Romano Fenatiego, wskoczył Enea Bastianini, który ma 94 punkty. Nie wiadomo, czy Romano Fenati powróci na tor w tym sezonie, ale jest to wątpliwe. Co mówią statystyki? Brad Binder startował na Silverstone już cztery razy, ale w tym czasie zdobył tylko jeden punkt – w 2014 roku. W ubiegłym sezonie wypadł z toru na trzecim okrążeniu, powrócił do wyścigu i znowu upadł i wycofał się z rywalizacji. Wicelider klasyfikacji generalnej – Jorge Navarro w ubiegłym roku zdobył pole position podczas ubiegłorocznego Grand Prix Wielkiej Brytanii, ale nie ukończył wyścigu. Binder ostatni raz triumfował w Le Mans.

W klasie Moto2 po drugi tytuł mistrzowski jedzie Johann Zarco, który ma 181 punktów i w Brnie dołożył do kolekcji kolejne zwycięstwo. Drugi w klasyfikacji generalnej jest Alex Rins mający 162 punkty, a trzecie miejsce zajmuje Sam Lowes z wynikiem 137 punktów. Lowes z pewnością będzie chciał się dobrze zaprezentować przed własną publicznością. Brytyjski zawodnik w ubiegłym roku zdobył na Silverstone pole position, ale wyścig ukończył na 6. miejscu. Alex Rins zajął w zeszłym roku 2. miejsce na Silverstone.

W klasie MotoGP prowadzi Marc Marquez, który ma 197 punktów. Jeżeli nie będziemy świadkami kolejnego szalonego i „ustawionego” przez pogodę wyścigu, to Marquez ma spore szanse na dalszą ucieczkę. Drugi w generalce jest Valentino Rossi, który ma 144 punkty dzięki dobrze przepracowanemu wyścigowi w Brnie. Trzecie miejsce zajmuje Jorge Lorenzo mający 138 punktów i pechowe starty, które mocno odcisnęły się na jego psychice. Hiszpan zwyciężał na Silverstone w latach 2010, 2012 i 2013. Marquez wygrał w 2014 roku. W 2015 roku zwycięzcą był Valentino Rossi.

Autor: Wojciech Grzesiak