W kwalifikacjach najszybszy był Marc Marquez, a Cal Crutchlow zdobył drugie pole startowe. Pierwszą trójkę zamykał Pol Espargaro. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Nicky Hayden, który zastępuje kontuzjowanego Daniego Pedrosę. W drugim rzędzie startował również Jack Miller, który ma na koncie jedno zwycięstwo w tym roku.

Na starcie najszybszy był Marc Marquez, a Cal Crutchlow spadł na czwarte miejsce. Brytyjski zawodnik odrobił jednak straty i na szóstym okrążeniu był już za tegorocznym mistrzem świata. Crutchlow tak długo kąsał Marqueza, że ten w końcu popełnił błąd i wypadł z toru oddając tym samym pierwsze miejsce. Na drugą pozycję wspiął się Valentino Rossi startujący z 15. miejsca. Trzeci na mecie był Maverick Vinales. Walczący z Rossim o drugie miejsce w generalce Jorge Lorenzo dotarł na metę dopiero szósty.

Wyścig MotoGP – pierwsza piątka:
1. Cal Crutchlow
2. Valentino Rossi
3. Maverick Vinales
4. Andrea Dovizioso
5. Pol Espargaro

Tytuł mistrzowski należy już do Marca Marqueza. Drugie miejsce zajmuje Rossi, który ma 216 punktów. Trzeci jest Jorge Lorenzo z dorobkiem 192 punktów i zbliżającym się zagrożeniem w postaci Mavericka Vinalesa, który ma 181 punktów i jeszcze może namieszać.

Autor: Wojciech Grzesiak